Závody ve Žďáru nad Sázavou – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

Závody ve Žďáru nad Sázavou

0 9

Nejmladší plavci Jihlavského plaveckého klubu AXIS se na závodech ve Žďáru nad Sázavou neztratili

V sobotu 22. února 2020 skupina 15 nejmladších jihlavských plavců vyrazila na další ročník Vysočina Cupu. Závody hostil pětidráhový 25m bazén ve Žďáru nad Sázavou a přilákal celkem 218 závodníků ze 17 plaveckých oddílů převážně z východních Čech / Pardubice a Hradec Králové – 94 závodníků /. Po rozlosování a odhláškách se nakonec závodů zúčastnilo 128 závodníků ze 14 plaveckých oddílů. Nejpočetnější výpravou byl SC Pardubice – 26 závodníků, před domácími plavci ze Žďáru / 23 /. Naše výprava byla čtvrtá nejpočetnější. Na stupních pro nejlepší se objevilo sedm našich plavců / Matouš Dočkal, Agáta Domkářová, Lenka Juřičková, Amálie Kohoutová, Valentýna Němcová, Matěj Ščepán, Jasmína Trněná a štafeta na 6x50VZ / a smůlu v podobě bramborových medailí za čtvrtá místa měla Tereza Lapšová / ve všech svých startech obsadila čtvrtou příčku /, Michaela Málková, Agáta Domkářová, Matouš Dočkal a Matěj Ščepán. Kompletní sestavu medailí si odváží Jasmína Trněná za vítězství v závodě na 100Z, druhé místo za 100VZ a třetí na 100PZ. Zvítězit ještě dokázal i Matěj Ščepán na 100Z. Všechny starty ve své nejlepší výkony proměnilo celkem sedm našich plavců / Amélie Bílková, Matouš Dočkal, Eliška Kružíková, Tereza Lapšová, Matěj Ščepán, Matyáš Trněný a Rostislav Zapoměl /.