Zprávy

LMČR Dorostu a dospělých 2019

0 18

Velmi úspěšné LMČR pro JPK Axis

V minulém týdnu proběhlo od 20.6. – 23.6. v Českých Budějovicích Letní mistrovství ČR dorostu a dospělých. Jedná se o nejdůležitější akci celé sezóny, na kterou se rovněž nominovalo 10 plavců z JPK AXIS. Jihlavští závodníci si v nabité konkurenci vedli velmi dobře a dokázali vybojovat celkem 14 medailí.

Nejlépe se uvedla Lucie Janýrová, která dokázala ve všech svých startech dosáhnout na stupně vítězů. Ve svých hlavních disciplínách (400, 800 a 1500 VZ) získala suverénním způsobem mistrovský titul v kategorii mladšího dorostu a přidala stříbro na 200 VZ. Této mladé nadějné jihlavské závodnici se podařilo zaplavat skutečně kvalitní výkony, kterými se ve finálovém bloku dokázala prosadit i mezi dospělými. V kategorii OPEN vybojovala na 400 a 1500 VZ bronzovou medaili mezi ženami a na 800 VZ vylovila z Budějovického bazénu dokonce stříbro.

Dalším velmi úspěšným dorostencem byl Vojtěch Matula, který dokázal v kategorii ml. dorostu dvakrát zvítězit v disciplíně 200 PZ a 50 Z. Dále přidal stříbro na 100 Z a tři nepopulární 4. místa na 200 VZ, 200 Z a 400 PZ. Kvalitním výkonem na 200 PZ si Matula navíc zajistil nominaci na letní olympijský festival mládeže (EYOF 2019), který se uskuteční v termínu 20.7. – 30.7. v Baku.

Mezi dorostenci se povedlo prosadit i Dominice Polákové, která obsadila třetí místo na 400 PZ.

V kategorii dospělých sbírala cenné kovy také Tereza Horáková. Dva bronzy získala v disciplínách 200 P a 200 M. V hlavní disciplíně 400 PZ nakonec po těsném souboji s Barborou Závadovou (KPSO) obsadila 2. místo.

Do finálových bojů o dorostenecké a dospělé medaile se proplavali také Jakub Jirka, Kuba Čížek, Patrik Kourek, Terka Piklová, Sára Doležalová, Domča Poláková a Terka Duchoslavová.