Zprávy

VC Olomouce 2019

0 9

Plavci JPK na VC Olomouce

V sobotu 23.března 2019 jsme vyrazili na 50 m bazén v Olomouci, kde se konala Velká cena Olomouce. Po odhláškách se závodů zúčastnilo celkem 383 závodníků z 51 plaveckých oddílů. Na těchto závodech se plavalo bez rozdílu věku, a tak i naši mladší závodníci si zaplavali se staršími v jedné kategorii.

Z naší 20tičlenné výpravy se nejlépe dařilo Tereze Horákové, která ve všech svých startech se objevila na stupních vítězů, a navíc v závodě na 200M časem 2:20,25 a 200P časem 2:38,11 dokázala zvítězit. Hlavním závodem byla disciplína 200PZ, kam se do odpoledního finále probojovala Tereza Horáková a Dominika Poláková. Tereza časem 2:21,84 skončila na druhém místě a Dominika byla osmá.

Finále těsně uniklo Vojtovi Matulovi, který skončil v rozplavbáchna devátém místě. Na stupních vítězů a finanční odměnu se ještě kromě Terezy odnesli Vojtěch Matula / 2.místo na 200Z / a Dominika Poláková / 3.místo na 200VZ /. Smůlu měli Jakub Jirka a Lucie Janýrová / čtvrtá místa /.

19.místo – 200VZ / 2:23,30 /

Dále se závodů ještě zúčastnili – Roman Beneš + Simona Ščepánová + Matěj Horňák + Michal Nagy + Ondřej Slavík a Natálie Kohoutová.

Nejlepší bodový výkon dle tabulek měla Tereza Horáková na 200PZ / 703 bodů / a byl to osmý nejlepší výkon ze všech startů na VC Olomouce. V hodnocení oddílů jsme skončili na čtvrtém místě.