Zprávy

VC Českých Budějovic 2019

0 8

Mladí plavci JPK AXIS na Velké ceně Českých Budějovic

V pátek 1.března roku 2019 skupinka čtyř plavců Jihlavského plaveckého klubu AXIS / Ondřej Slavík, Nikol Štorková, Aneta Matulová a Eliška Jirková / vyrazila společně se svým trenérem vlakem na závody do Českých Budějovic. Na místním 50 m bazéně se konala Velká cena Českých Budějovic.

V sobotu ráno jsme odešli na bazén a začal dvanáctihodinový maratón závodů. Na tyto závody se přihlásilo celkem 459 plavců a plavkyň ze 34 plaveckých oddílů. Po odhláškách se na bazéně nakonec sešlo 407 závodníků. V sobotních závodech se dvakrát na stupních vítězů objevila Eliška Jirková na 100Z, kde obsadila 2. příčku a na 50VZ, kde skončila na třetím místě.

Ondra Slavík a Aneta Matulová se probojovali do odpoledního finále hlavního závodu na 200PZ. Ondřej ve finále obsadil 8.místo a Aneta vybojovala krásné 5.místo. Smůlu měla v závodě na 100Z, kde obsadila nepopulární čtvrté místo.

Ondřej byl sběratel osmých míst – 200VZ a 400VZ. Další náš účastník – Nikol Štorková obsadila 5.místo na 200VZ a na dvojnásobné trati byla devátá. Náš nejmladší účastník – Leontýna Trněná obsadila 5.místo na 200VZ, 6.místo na 100Z a 8.místo na 50M. Sobotní závody se protahovaly a na oběd v Potrefené huse se chodilo, jak kdo mohl.

Nejhůře na tom byl Ondřej, který doplaval a usednul k obědu až o půl třetí a za hodinu už plaval finále / jak, to mohlo dopadnout. Závody jsou ukončené až po 20 hodině a my se vydáváme zpět do hotýlku.

V neděli ráno se opět vydáváme na bazén a po rozplavání pokračujeme v závodech. Stejně jako včera i dnes Eliška je na stupních vítězů za závod na 200Z / druhé místo / a ve stejném závodě Aneta opět s bramborovou medailí.

Čtvrté místo obsadil i Ondra v závodě na 100M a páté místo mu připadlo na 100VZ. Leontýna obsadila 7. místo na 100M a 8.místo na 100VZ. Nikol se VC Č. Budějovic rozloučila 9.místem na 100VZ.

Pěkné časy na letošní VC Českých Budějovic zaplaval Ondřej – 200PZ v rozplavbách / 2:33,54 / + 100M / 1:07,71 / a 100VZ / 1:01,61 /, Eliška na 50VZ / 29,54 /, Nikol na 200VZ / 2:21,56 /, Leontýna na 200VZ / 2:36,73 / + 100VZ / 1:12,43 / + 50Z / 37,64 / + 100Z / 1:21,24 / a Aneta na 200PZ / 2:40,10 / + 100Z / 1:13,77 / + 200Z / 2:38,54 /. Nedělní závody jsou jenom dopoledne, a tak po 11 hodině se rozloučíme a odjíždíme / někdo pokračuje na hory a Nikol s Eliškou jedou se mnou vlakem – před tím si, ale zajdeme na oběd do světoznámých Masných Krámů /.