Mistrovství ČR dorostu a dospěých – Sportsweek.org
Zprávy

Mistrovství ČR dorostu a dospěých

0

Zimní MČR dorostu a dospělých v Plzni 2017

Na Zimním MČR v plavání dospělých a dorostu, které probíhalo po čtyři dny v Plzni se v dobrém světle představili i závodníci Jihlavského plaveckého klubu AXIS. Mezi dospělými zlatým hattrickem doslova zazářila Tereza Horáková. Zvítězila na tratích 200 prsa, 400 polohový závod a 200 motýlek. K tomu ještě přidala bronzovou medaili na 200 polohově. Tím Tereza ukázala svoji příslušnost v české plavecké špičce a především čas na 400 polohově je velice kvalitní. Vynesl Terezu mezi letošní nejlepší evropskou dvacítku v této disciplíně.

Mezi dorostenci byl z jihlavských plavců nejúspěšnější Adam Sauber, který si v západočeské metropoli vyplaval dvě bronzové medaile na tratích 50 znak a 200 volný způsob. Velice blízko měl k medaili i v disciplíně 50 motýlek, kde skončil o několik setinek sekundy čtvrtý. Dvě smolná čtvrtá místa vybojovala i Tereza Duchoslavová na tratích 100 a 200 volný způsob. Další finálová umístění do osmého místa ještě pro JPK AXIS získali Jakub Jirka na 100 a 200 motýlek, Laura Horkayová na 50, 100 a 200 prsa a Anička Nestrojilová na 50 volný způsob, 100 polohově a 50 motýlek.

Plavecká sezóna bude pokračovat za dva týdny Zimním MČR žactva a zakončí ji o týden později poslední kolo ČP v plavání ve Zlíně. I na těchto závodech očekáváme od plavců JPK Axis medailová umístění.

K nahlédnutí: VÝSLEDKY a FOTO