Zprávy

AXIS CUP 2017

0

AXIS CUP - 7. KOLO ČP

O víkendu proběhlo v Jihlavě další kolo českého poháru v plavání. Jihlavský plavecký klub AXIS byl pořadatelem tradičních mezinárodních závodů AXIS CUP. Letošní ročník byl mírně poznamenán velmi nabitou termínovou listinou, přesto se na závodech představila řada českých reprezentanti v čele s finalistkou letošního MS Simonou Baumrtovou. Ze zahraničních účastníků se v jihlavském bazénu představili reprezentanti Rakouska, Maďarska, Litvy a Indie.

Potěšitelné je, že se v této konkurenci neztratili ani závodníci pořadatelského jihlavského klubu. Excelentní představení předvedla především Tereza Horáková, která zvítězila na tratích 100, 200 i 400 polohový závod a přidala ještě dvě stříbrné medaile na tratích 50 a 200 motýlek. Vítězství pro domácí ještě vybojovala Alena Nývltová na trati 50 znak a štafety na 4x50 volný způsob i 4x50 polohově mix, obě ve složení Adam Sauber, Tereza Horáková, Tereza Duchoslavová a Jaroslav Netolický. Další medaile do sbírky JPK AXIS přidali Adam Sauber, dvakrát třetí na tratích 100 a 200 volný způsob a Tereza Duchoslavová, druhá na 100 volný způsob.

Pěkné výsledky a účast ve finálových bojích zaznamenali i Jakub Jirka, Jaroslav Netolický, Laura Horkayová, Anna Nestrojilová, Tereza Piklová a Lucie Janýrová.

Nejlepší bodový výkon Axis cupu nakonec náležel Simoně Baumrtové za vítězství na 200 VZ. Domácí Tereza Horáková se svým výkonem na 400 PZ obsadila v bodovém pořadí výborné páté místo.

Další kolo série ČP v plavání proběhne za týden v Brně a čtrnáct dní poté již čeká na plavce domácí šampionát v Plzni, který je zároveň nominačním závodem na prosincové ME na 25m bazénu v Kodani.