Masák pro Krčmáře. Ve stíhačce v Lenzerheide bodovali i Štvrtecký a Mareček – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

Masák pro Krčmáře. Ve stíhačce v Lenzerheide bodovali i Štvrtecký a Mareček

0 12

Všichni tři čeští účastníci stíhacího závodu ve švýcarském Lenzerheide dojeli na bodech. Nejlepší z nich Michal Krčmář si navíc 26. místem pojistil účast v hromadném startu.

Report

Plány na posun vpřed narušily Michalu Krčmářovi dvě chyby na úvodní ležce. Celkově dnes musel na čtyři trestná kola a zůstal prakticky na svém. S číslem 25. finišoval jako 26.

Bimbo před Švýcarem Stalderem

Pozitivem byla rychlejší střelba (24. čas), na trati to tak dobré nebylo (26. čas). Oproti předešlým závodům dnes lyže nepřinesly českým reprezentantům konkurenční výhodu.

Čtyři trestná kola musel obkroužit také Jakub Štvrtecký, který i tak připsal další body za 35. místo. „Na střelnici jsem to viděl relativně pozitivně. Se čtyřmi chybami a mým normálním během by se dalo ve stíhačce posunovat,“ řekl Kuba, kterému dnes patřil 30. běžecký čas.

U Kuby jsme zvyklí na lepší běžáky

Asi nejspokojenější byl z české trojice Jonáš Mareček, který trefil 18 terčů z 20 a posunul se z 43. místa na 36.

Kuba a Jony body sbírají

Kompletně norské pódium ve stíhačce utvořili Johannes Thingnes Bø, Endre Strømsheim a Sturla Lægreid.

Co to znamená?

Do čela Světového poháru se poprvé v sezóně dostal Johannes Thingnes Bø. Michal Krčmář udržel 22. příčku a tím i účast v nedělním hromadném startu.