Zlatý vlajkonoš! Dorostenec Petr Hák vyhrál sprint EYOF 2022 ve finském Vuokatti – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 2101

Hned v úvodní den biatlonových soutěžích na Evropském festivalu mládeže ve finském Vuokatti se český tým raduje ze zlaté medaile. Zasloužil se o ni odchovanec jilemnického (a vrchlabského) biatlonu Petr Hák, který vyhrál sprint na 7,5 km. V neděli byl Petr společně s krasobruslařkou Michaelou Vrašťákovou vlajkonošem české výpravy, a to se dnes ukázalo jako skvělá volba! Petr svým výkonem navázal na Vítězslava Horniga, nyní již českého reprezentanta, jenž se stal vítězem EYOF v roce 2017 v tureckém Erzurumu.

V závodě na 6 km děvčat si nejlépe počínala Kateřina Gotvaldová, která vybojovala desátou příčku.

A vlajkonoš už je zlatý!

Report

Dorostenci

Petr Hák běžel po bezchybné ležce šestý. A když poté neminul ani jeden terč vstoje, dostal se do vedení. Cílem projel s náskokem více než 24 sekund na druhého Itala Mattia Piller Hofera a třetího Lou Thieventa z Francie. Daniel Malušek (1+1) obsadil 16. místo, Ondřej Jiránek (1+2) skončil 20. a Jan Gregor (2+3) doběhl na 38. místě z 63 startujících.

V poli poražených skončili mistři světa ze Soldier Hollow Artte Heikkinen (12.) z Finska nebo Slovák Jakub Borguľa (18.).

Dorostenky

Nejvíce se dařilo Kateřině Gorvaldové (0+1), která po výborném výkonu uzavřela elitní desítku. Do Top 20 se vešly ještě 18. Lenka Bártová (1+0) a 19. Kateřina Pavlů (1+1). Svatava Mikysková (2+2) obsadila po nevydařené střelbě 34. místo.

Sprint vyhrála mistryně světa v této dosciplíně Sara Andressonová ze Švédska.

Pohledem trenéra

Marian Málek

„Máme všichni velkou radost. První den biatlonu, a hned takový úspěch. Kvalitní běh a bezchybná střelba, to je prostě skvělý biatlon, a ten Petr předvedl. Za jeho úspěchem ale stojí trenéři z Jilemnice Jindřich Šikola a Tomáš Holubec. Jim patří velký dík za to, jak dokázali Petra připravit.

Kvalitní práci odvedl také servis. Máme šest závodníků v elitní dvacítce, a to je myslím, velmi dobrý počin. Pouze dvěma sportovcům se nedařilo střelecky, ostatní zvládli sprint opravdu slušně.

Společně s kolegou Honzou Burianem věříme, že tento Petrův výsledek všechny povzbudí před vytrvalostními závody. Kluci a holky viděli, že se můžeme měřit s elitou.“

Tomáš Hermann

Článek Zlatý vlajkonoš! Dorostenec Petr Hák vyhrál sprint EYOF 2022 ve finském Vuokatti se nejdříve objevil na Biatlon.