Deštivý sprint v Le Grand-Bornand přinesl Markétě Davidové bronz – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

Deštivý sprint v Le Grand-Bornand přinesl Markétě Davidové bronz

0 5

S hustým deštěm se musely vyrovnávat biatlonistky během sprintu Světového poháru ve francouzském Le Grand-Bornand. Skvěle to zvládla Markéta Davidová, která si pobyt na dešti ještě prodloužila. Šla totiž na vyhlášení vítězek pro bronzovou medaili.

Report

Do hustého deště odstartovala jako první Lucie Charvátová, s číslem 5 jí byla v patách Markéta Davidová. Obě zvládly první položku čistě a zařadily se na medailové pozice.

Makula se připravuje na ležku

Charvátová udělala vestoje dvě chyby, ale velmi dobře běžela (18. čas) a bere body za 21. místo.

Lucce to na trati dobře odjíždělo

To Davidová odstřílela bezchybně i stojku a šla do vedení. V něm nakonec nevydržela. Nejprve ji o 14 sekund za bouřlivého jásotu tribun předběhla Justine Braisazová a pak o 21 sekund Tiril Eckhoffová. Norka zvítězila i s trestným kolem.

Medailistky dnešního sprintu

Davidová zůstala na třetím místě, pošesté v kariéře vystoupala na pódium. Vedle přesné střelby ji k vítězství dovedl tradičně rychlý běh. V prvním kole byla nejrychlejší, ve druhém kole druhá nejrychlejší. Tolik jí nevyšlo poslední kolo, ve kterém měla patnáctý čas. Celkově byla v běžeckém pořadí třetí.

Makula s bronzem a plyšáčkem

Eva Kristejn Puskarčíková a Jessica Jislová zahájily závod dvěma chybami. Jislová si pak spravila náladu čistou stojkou a také 23. běžeckým časem, díky kterému bere body za 35. místo.

Jess opět na bodech

Kristejn Puskarčíková minula dva terče i vestoje a dojela 65. Těsně jí tak unikla účast v zítřejší stíhačce.

Pro Evču bohužel třetí díl SP skončil

Co to znamená?

Markéta Davidová se v celkovém hodnocení posunula na sedmé místo. Ztrácí 58 bodů na vedoucí Dorotheu Wiererovou. Lucie Charvátová už je 15. a má blízko k účasti v nedělním hromadném startu. Češky dnes byly páté nejlepší v Poháru národů, celkově jsou osmé.

Radost českého týmu

Mixzóna

Markéta Davidová: „Není to příjemné závodit v takovém dešti. Každá medaile je cenná a jsem za ni strašně ráda. Říkala jsem si, že budu ráda, když to bude do desítky. Nepočítala jsem s tím, že to vyjde na stupně vítězů. Do zítřka potřebuji usušit všechny věci a dát se trochu dokupy, protože to bude hodně těžké.“

Výsledkový servis

Příští závod

V sobotu jsou v Le Grand-Bornand na programu stíhací závody. Muži startují ve 13:00, ženy na ně navážou v 15:00.