Piłka ręczna

Mamy to! Awans juniorów do centralnych rozgrywek

0 32

Juniorzy KS SPR Chrobrego Głogów zagrają w centralnych rozgrywkach mistrzostw Polski! W sobotę (18.01.) na wyjeździe pokonali MKS MOS II Wrocław 24:28, a dziś (19.01.) przypieczętowali sukces, choć ten mecz był bardzo ciężki.

W pierwszej połowie Chrobry musiał gonić rywala, który osiągnął dwubramkową zaliczkę. Udało się to niemal rzutem na taśmę, bo na przerwę obie drużyny schodziły do szatni przy stanie 15:15. Za to początek drugiej części tego pojedynku nie ułożył się najlepiej – MOS szybko odrobił straty z pierwszego meczu, by w 35. minucie doprowadzić do wyniku 16:20. Przełamanie w szeregach Chrobrego nadeszło dopiero w ostatnich dziesięciu minutach – przeciwnik zaczął się mylić, a my wykorzystywaliśmy ich błędy, co dało remis 28:28. Pewne było, że głogowianie awans mają w kieszeni. Ale trzeba było jeszcze wyłonić zwycięzcę tego meczu. W karnych lepsi okazali się gracze z Wrocławia – 2:4. GALERIA ZDJĘĆ:TUTAJ.

KS SPR Chrobry Głogów-MKS MOS II Wrocław 30:32 (15:15)
Chrobry: Klupś, Dąbrowski, Szudzichowski, Krzywicki 2, Lasota 2, Skawiński 3, Trojanowski, Serdeń 3, Jastrzębski, Dobrzański, Marciniak 3, Michałowicz 2, Czekaj 4, Szczeblewski, Wiatrzyk 9.