Zprávy

Muži A – 1999 Praha

0 6

Muži A – 1999 Praha 4:2 (2:2)

Do zápasu vstupoval každý v jiném rozpoložení, hosté v minulém kole porazili Čechie Smíchov 4:0 a  naše mužstvo prohrálo 3:2 na hřišti Aritmy.

Hned od začátku utkání jsme byli častěji na míči, zatlačili jsme soupeře na vlastní půli a první velkou šanci měl v 5. minutě Neveršil, ale z malého vápna přestřelil. Branky se naše mužstvo dočkalo již v 16. minutě, když z pravé strany centroval Pechač a nejvýše se dostal Šebák a hlavou otevřel skóre zápasu. O 6 minut později už to bylo o 2 branky, když prokázal důraz před brankou Neveršil. Pak ale opět došlo ke ztrátě nasazení našeho týmu a po chybě v naší obraně hosté snížili na rozdíl jediné branky. V této fázi bylo naše mužstvo bez pohybu a hosté se dostali před naší branku,vytvořili si několik šancí, ale vyrovnat se jim podařilo až ve 40. minuty z pokutového kopu. Teprve po této brance jsme opět začali běhat a převzali iniciativu, ale k brance to nevedlo. Poločas tedy skončil remízou 2:2.

Druhý poločas začal opět naší aktivitou, ale vyložené šance jsme si nevytvořili. Postupně se dostávali do hry i hosté, ale k výraznému ohrožení naší branky to nevedlo. My jsme si vytvořili několik šancí, ale žádnou jsme neproměnili. Ke komplikacím došlo v 67. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Vybíral a nás čekalo přes 20 minut hry v oslabení. Paradoxně nám však toto vyloučení pomohlo. Naše mužstvo se semklo a přehrávali soupeře i v 10 hráčích. Soupeř odcházel fyzicky a my se dostávali do šancí, ale buď hosty zachránil brankář, nebo naše zakončení bylo nepřesné. Až v 78.minutě si vzal míč Plánička, narazil si s Vilknerem a krásně uvolnil Mráze, který prostřelil hostujícího brankáře a poslal nás do vedení 3:2. V samotném závěru jsme předvedli další pohlednou kombinaci a brance zabránil jeden z obránců pouze faulem v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil Platil a uzavřel stav utkání na 4:2 pro naše barvy.

Sestava: Kudláček, Pechač, Řemenář, Vybíral, Kodytek, Novák, Šebák, Platil, Palko, Pecháček, Neveršil Náhradníci: Matějka, Macho, Mráz, Rapant, Plánička, Vilkner.

Branky: 16′ Šebák, 22′ Neveršil, 78′ Mráz, 89′ Platil (pen.)