Liverpool deklasoval Atalantu, Mönchengladbach rozstřílel Šachtar – Sportsweek.org
Zprávy

Liverpool deklasoval Atalantu, Mönchengladbach rozstřílel Šachtar

0 116

Šachtar Doněck šokoval ve svém prvním utkání, kdy vyhrál venku s Realem Madrid. Následně uhrál remízu s Interem Milán, ale s papírově nejslabším soupeřem doma totálně selhal.

Mönchengladbach byl na Ukrajině aktivnější a svého soupeře jasně přestřílel. V prvním poločase se dvakrát prosadil Plea, jednou Bensebaini a Kramerovu střelu do vlastní brány tečoval Valerij Bondar.

V druhém poločase se spíše než o body hrálo o to, kolik gólů hosté nastřílí. V 65. minutě přidal pátou branku Stindl a 78. minutě dovršil svůj hattrick Alassane Plea. Jeho branku nejprve odvolal pomezní rozhodčí, ale video nakonec gól posvětilo. Šachtar tak prohrál potupně 0:6.

Atlético Madrid na půdě Lokomotivu Moskva bylo jasným favoritem a už v 18. minutě šli hosté do vedení zásluhou Gimeneze. Domácím se povedlo rychle odpovědět, jelikož kvůli hře rukou Mirančuk dostal šanci zahrávat pokutový kop, který bezpečně proměnil.

Španělé byli po celý zápas aktivnější, více drželi míč, stříleli, dostávali se do šancí, jenže druhý gól už nepřidali, a tak se museli smířit pouze s bodem za remízu 1:1.

Jürgen Klopp tentokráte v obvyklé útočné trojici Salah-Mané-Firmino nahradil třetího jmenovaného Portugalcem Diogem Jotou, a ten se svému kouči odvděčil parádně.

V šestnácté minutě se Jota trefil poprvé, když využil skvělé kolmice za obranu. Podruhé se portugalský reprezentant trefil v 33. minutě. Joe Gomez poslal dlouhý centr, který si Jota jedním dotykem zpracoval a druhým už prostřelil Sportiella ranou na přední tyč.

Atalanta po přestávce doufal ve velký obrat, ale tyto plány byly rychle smeteny ofenzivou Liverpoolu. V první pětiminutovce druhého poločasu se trefili Salah i Mané a v 54. minutě poté Jota dovršil svůj hattrick.

Po hodině hry mohl alespoň korigovat výsledek Zapata, jenže jeho střela skončila pouze na spojnici. Další jeho šanci vychytal perfektní Alisson, a jelikož více už se toho nestalo, Liverpool si z Itáile odváží vysokou výhru 5:0.

Šachtar Doněck - Borussia Mönchengladbach 0:6 (0:4)

Branky: 8., 26. a 78. Plea, 17. Bondar (vl.), 44. Bensebaini, 65. Stindl

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)

Salcburk – Bayern Mnichov 2:6 (1:2)
Branky: 4. Berisha, 66. Okugawa - 21. Lewandowsku (pen.), 44. Kristensen (vl.), 79. Boateng, 83. Sané, 88. Lewandowski, 90+2. Hernandez