Šachtar se k ničemu nedostal a Inter mu dal bůra. Milán je ve finále – Sportsweek.org
Zprávy

Šachtar se k ničemu nedostal a Inter mu dal bůra. Milán je ve finále

0 16

Šachtar ve čtvrtfinále přesvědčivým výkonem přejel Basilej, ale v semifinále podobným způsobem prohrál s Interem. V devatenácté minutě gólman Šachtaru Pjatov špatným odkopem nastartoval útočnou akci Interu a Lautaro Martínez otevřel skóre zápasu.

První pětačtyřicetiminutovka mnoho velkých šancí nenabídla. Především Inter skvěle bránil a ukrajinský mistr nevyslal ani jednu střelu na bránu.

V druhé půli zvýšil vedení Interu D'Ambrosio a Šachtar musel ve snaze o útok trochu zanevřít na defenzivu. Inter toho plně využil a postupně se trefili znovu Martínez a dvakrát Lukaku, takže z vyrovnaného zápasu nakonec udělali debakl.

Romelu Lukaku vylepšil svůj rekord v počtu zápasů Evropské ligy v řadě se vstřelenou brankou. Belgický útočník jich už má deset. V pátek se jeho tým utká ve finálovém zápase od 21:00 se Sevillou.