Davidová přidala ve stíhačce druhé zlato, Hornig dorovnal Krčmáře – Sportsweek.org
Přidat novinku
Zprávy

Davidová přidala ve stíhačce druhé zlato, Hornig dorovnal Krčmáře

0 4

Markéta Davidová ovládla po sprintu na mistrovství ČR v Letohradu i stíhací závod. Mezi muži uspěl Vítězslav Hornig, který sedmým triumfem na kolečkových lyžích dorovnal Michala Krčmáře.

Ženy: Povedený víkend Davidové

Markéta Davidová vyrážela do stíhacího závodu s náskokem 5 sekund na Terezu Voborníkovou. Se střelbou 0+1+1+0 se neustále držela na vedoucí pozici a Voborníkovou, která musela také na dvě trestná kola, porazila o 18 sekund. Už s odstupem minuty a půl a se třemi trestnými koly skončila třetí Jessica Jislová.

„Chtěla jsem zastřílet lépe než ve večerním závodě a jsem ráda, že jsem se tentokrát vyhnula dvojkám. Měla jsem dost těžký minulý týden, takže jsem byla dost unavená. A ve čtvrtek už odjíždíme na další soustředění, takže to teď máme nabité,“ řekla v cíli Markéta Davidová.

Muži: Spokojení, ale unavení Hornig s Václavíkem

Stíhací závod mužů se rozhodoval na stojkách. O jedno trestné kolo lépe si na nich vedl Vítězslav Hornig, který udělal v součtu čtyři chyby. Druhého Adama Václavíka, který kroužil šestkrát, porazil o 18 sekund. Vítěz sprintu Jonáš Mareček minul pět terčů a bral bronz. Včera druhý Tomáš Mikyska závod kvůli menším zdravotním problémům vynechal.

„Dneska to bylo hodně utrápené vítězství. Po dvou sobotních závodech už jsem byl unavený. Proto jsem se soustředil na střelbu, ale i ty čtyři chyby jsou moc. Zřejmě se na střelnici projevila právě ta únava,“ hodnotil své počínání Vítězslav Hornig. V Letohradu zvítězil už posedmé, čímž dorovnal Michala Krčmáře. „Ale já tohle vůbec nepočítám,“ smál se Víťa.

Spokojený, ale také unavený byl i Adam Václavík. „Samozřejmě je potřeba spoustu věcí doladit, ale pro mě je to pozitivní signál. Věřím, že jdeme po dobré cestě.“

Vítězslav Hornig tleská fanouškům, kterých přišlo do Letohradu hodně

Mládežnické kategorie

V juniorských kategoriích obhájili mistrovské tituly letohradská Svatava Mikysková a novoměstský David Eliáš.

V kategorii dorostenek W16 obhájila vítězství bezchybná Lucie Rybáková (SKP Kornspitz). Velký skok z desátého až na prvním místo udělala v kategorii W17 novoměstská Dominika Kocmánková. A mezi nejstaršími dorostenkami vrátila Ilona Plecháčová (Jilemnice) porážku ze sprintu Hedě Mikolášové.

Druhé zlato v Letohradě získal mezi dorostenci M16 jablonecký Antonín Jelínek. O rok starším dorostencům pak vládl jeho týmový parťák Lukáš Vejvoda. Kategorii M19 pak opět dominoval letohradský Michael Málek, syn trenéra mužské reprezentace.