První závod, první zlatá! Junior David Eliáš je mistrem světa v biatlonu na kolečkových lyžích – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 12

V estonském Otepää ve čtvrtek odstartovalo mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích. A hned první disciplína supersprint juniorů vynesla českým barvám zlato. David Eliáš, odchovanec Biatlonu Zadov a nyní člen SK NMNM, vyhrál po skvělé střelbě (0+0+1+0) před Matijou Legovičem z Chorvatska a Švédem Victorem Berglundem!

Vítězný David Eliáš mezi Matijou Legovičem (vlevo) a Victorem Berglundem

Jak si vedli ostatní Češi?

Ve třicetičlenném finále na 7,5 km startovali i další čtyři Češi, kteří skončili takto: 15. Daniel Malušek (1+2+0+2) , 16. Jiří Blaha (1+3+2+0), 17. Jan Gregor (2+1+1+2) a 30. Vladimír Kocmánek (2+2+4+1). Petr Hák nenastoupil do kvalifikace.

Supersprint juniorek na stejné trati vyhrála Bulharka Lora Christovová, před Finkou Inkou Hämälainenovou a Ragnou Fodstadovou z Norska. České juniorky (a dorostenky) obsadily tyto příčky: 11. Heda Mikolášová (1+1+0+3), 13. Svatava Mikysková (0+1+0+0), 21. Ilona Plecháčová (1+2+2+4) a 30. Valerie Křížová (2+3+2+2). Miroslava Červená do finále nepostoupila a Lenka Bártová měla v kvalifikaci pád a musela na ošetření do nemocnice.

Heda Mikolášová zůstala těsně za branami TopTen

Zlatý závod pohledem Davida Eliáše

„Myslím, že mi trochu pomohla zima, kde jsem se často nechal vybláznit, dostal jsem se přes limit, a pak jsem na střelnici chyboval. Tady jsem se klidně nechal dojet, nebo před střelnicí i předjet, abych se mohl na stojce schovat za soupeře, protože foukalo zprava. I před poslední položkou jsem dokázal udržet chladnou hlavu. Věděl jsem, že mohu zůstat kolem třetího místa, kde jsem byl, nebo se i zlepšit. Sedlo mi to, bavilo mě to.

Jsem teď ještě plný adrenalinu. Těším se na pátek, že vypnu hlavu, dám si třeba saunu, protože v sobotu budu chtít jít na start opět dobře koncentrovaný a v klidu.

Výsledek pro mě znamená ukazatel dobré připravenosti, správné cesty, po které s týmem kráčíme. Je to pro mne i motivace do podzimní přípravy. Chci udělat vše proto, abych i se zimou mohl být spokojený, jako jsem dnes.“

Pohledem trenérů

Jindřich Šikola (juniorky)

„Holky, zejména Heda s Ilčou, byly dnes silné na trati, ale úplně se nepotkaly se střelbou a trochu to obrečely. Výjimkou byla Sváťa Mikysková. Pouze jeden netrefený terč ve čtyřech položkách je kvalitním střeleckým výsledkem. Bohužel velkou smůlu měla Lenka Bártová. Po těžkém pádu v kvalifikaci musela do nemocnice. Má přeražený zub, a další problémy s čelistí. V pátek se musí do nemocnice vrátit na nutný chirurgický zásah. Věřím, že ve sprintu budou holky výše.“

Velmi smolný a bolestivý okamžik Lenky Bártové…

Výsledkový servis

Supersprint junioři – finále

Supersprint junioři – finále – analýza

Supersprint juniorky – finále

Supersprint juniorky – finále – analýza

Tomáš Hermann

Článek První závod, první zlatá! Junior David Eliáš je mistrem světa v biatlonu na kolečkových lyžích se nejdříve objevil na Biatlon.