Desátý Petr Hák nejlepším z českého výběru ve sprintu IBU Junior Cupu v italském Ridnaunu – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 18

Na severu Itálie v Ridnaunu vyvrcholilo závody ve sprintu II. kolo IBU Junior Cupu. Na startu bylo 14 českých nadějí, po sedmi v každé kategorii. Nejlepšího výsledku dosáhl Petr Hák (0+0), který na desetikilometrové tratí juniorů skončil 10. Hned za ním se na 11. pozici umístil dorostenec David Eliáš (0+1). V 7,5 km dlouhém závodě juniorek byla z českého výběru nejlepší 17. Kateřina Pavlů (1+0). Bezchybná střelba vynesla na 22. pozici Gabrielu Masaříkovou.

Petr Hák

Další česká umístění

Mezi juniory si doběhli pro body ještě 37. Ferdinand Jansa (1+2) a 40. Vladimír Kocmánek (2+1). Mimo bodované příčky zůstali 44. v pořadí Jan Gregor (2+1), 50. Daniel Malušek (0+2) a 52. Jiří Blaha (1+0).

V kategorii juniorek bodovala na 27. místě Kateřina Gotvaldová (0+2) a přes nepříliš nevydařenou střelbu dosáhla na bodovanou 38. dorostenka Heda Mikolášová (2+2). Další dvě české dorostenky Ilona Plecháčová (1+1) a Valerie Křížová (2+0) zůstaly na 49. resp. 52. pozici mimo body. Ve druhé polovině startovního pole skončila 68. Eliška Šibravová (2+2).