Tři Češi ve finále supersprintů IBU Junior Cupu v Martellu. V cíli nejlepší 14. Gotvaldová – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 8

Tři ze dvanácti českých závodníků, kteří zasáhli do kvalifikace juniorek (110 startujících) a juniorů (133 startujících) supersprintu v italském Martellu, postoupili do finálové třicítky.

Mezi juniorkami to byla na senzačním desátém místě teprve patnáctiletá Ilona Plecháčová (ve finále 25.), kterou do finále doprovodila 15. Kateřina Gotvaldová (14.). V kategorii juniorů postoupil do finále z 24. příčky pouze dorostenec Matyáš Martan, jenž nakonec skončil 29. v pořadí. O smůle mohou hovořit Aneta Novotná a Jonáš Kabrda, kteří za branami finále zůstali na 31. místě o jednu jedinou pozici, Kateřina Pavlů pak o dvě…

Finále závodu juniorek vyhrála Johanna Puffová z Německa, mezi juniory byl nejlepší domácí Elia Zeni.

Supersprinty pohledy trenérů

Jindřich Šikola (juniorky)

„Myslím, že bylo reálné, aby do finále postoupily čtyři holky, dvěma to o kousek nevyšlo. Střelba nebyla úplně podle mých představ. A to z pohledu přesnosti i rychlosti. Čeká nás hodně práce.

Mám radost z vystoupení Katky Gotvaldové, podala kvalitní výkon, jak v kvalifikaci, tak ve finále. A bezchybná kvalifikační jízda Ilony Plecháčová pro nás byla velkým překvapením. Ukázala, jaký při svém mládí v sobě skrývá potenciál a všem ostatním předvedla, jak dobré je střílet bezchybně.

Není tu ještě nejsilnější konkurence, ale každopádně mě těší, že se všechny holky kvalifikovali do nedělního hromadného závodu pro 60 startujících.“

Kateřina Gotvaldová

Jan Burian (junioři)

„Pouze jeden kluk ve finále, to je trochu zklamání. Mrzí mě to zejména u Jonáše Kabrdy, který o to hodně bojoval, ale v cíli mu chyběla jedna sekunda… Naopak z vystoupení dorostence Matyáše Martana mám velkou radost. Kvalitně si zazávodil, získal spoustu zkušeností.

Juniorům Luďku Abrhámovi a Petru Hákovi nevyšla kvalifikace střelecky. Závěry z toho ale žádné nedělám. Věřím, že kluci se z toho poučili a v neděli při hromaďáku budou více koncentrovaní.

Na startu budou v neděli všichni naši. Byť tým je mladým, považuji to téměř za samozřejmost. Závodníků tu je hodně, ale nejsou tu Francouzi, ani nikdo ze Skandinávie a sportovci z Chile, Brazílie, Kyrgyzstánu se zatím v biatlonu spíše rozkoukávají.“