Fotoreport. Ohlédnutí za II. kolem Českého poháru dorostu a dospělých v Jilemnici – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 16

Areál Hraběnka v Jilemnici hostil ve dnech 10. – 12. září 2021 II. kolo Českého poháru pro kategorie dorostu a dospělých. Vydejme se po stopách závodů, které byly posledním měřením sil před Mistrovstvím České republiky v letním biatlonu D+D 24. – 26.  září ve Vysočina Areně.

Ranní hemžení. Aneb když chce v jednu chvíli na 300 biatlonistů nastřelit…

I láska k biatlonu prochází žaludkem. Párky v rohlíku, klobásy, jilemnický „hambáč“, a to vše zalité vrchlabským Hendrychem. Prostě mňamka

Rozhodčí míří na svá místa. Letní biatlonová show může začít!

A je odstartováno! Na trať sprintu s hromadným startem právě vyběhli dorostenci M16.
S číslem „2“ (druhý zleva) je pozdější vítěz Marek Latta z ValMezu (KB SKMVM)

“Ostré koleno” jako vystřižené z atletických příruček. Michal Kozáček z Břidličné, 14. a 16. v kategorii M19

Domácí Ilona Plecháčová (v popředí) vyhrála v sobotu suverénně kategorii W16. Neděli však strávila na trestném kole, které musela oběhnout celkem osmkrát a bylo z toho šesté místo. Společnost jí dělaly Anna Matějková (13.) a Natálie Dlabová (4.) obě z SKP Kornspitz

Na trati bylo chvílemi „husto“ – zleva při nedělním sprintu: 77 Tadeáš Franz (Střelka Brno – 7. v M17), 55 Markéta Smetanová (SKP Kornspitz – 13. v W19), 76 Ondřej Pokorný (Staré Město p/L – 10 v M17), 60 Matěj Jaroš (PBK – 6. v M17) a 50 Nicol Nováková (Ostrava, z.s. – 21. v W19)

Aneta Novotná (Staré Město p/L) se v kategorii W17 přetahovala o vítězství s Agátou Moskvovou z Letohradu. Nakonec obě holky braly na střídačku 1. a 2. místo

Kamarádi z Letohradu. Spolu na tréninku, spolu v autě, spolu v penzionu, spolu na startu (dvojstart) a spolu i na trati sprintu kategorie M19, jen v cíli je dělilo devět sekund a tři místa. Kuba Hermann (34) doběhl v neděli 12. a Ondra Bryscejn (38) patnáctý

Á propos, stejnou kategorii, tedy M19, vyhrál v neděli Matěj Drbohlav z SKP Kornspitz!

A je tu problém! Zbraň uložená ve stojanu na nesprávném místě. Situaci vyhodnocuje hlavní rozhodčí Marie Bergerová se svým kolegou

Kdo je to? Střelka. A jméno? Franzová! Jasně. Hana nebo Emma? Upřímně, řekne nám to startovní číslo… A zrak klopí Hana. Ví, že to umí lépe. Tahle stojka byla za tři, koneckonců stejně si na této položce počínala i Emma… A pak se v nich vyznejte!

Až do posledních sil! Souboj v kategorii juniorů mezi Josef Zátkou (KB Trefa) a Lukášem Paulusem (231 – Jilemnice). Nakonec z toho bylo první resp. třetí místo v nedělním sprintu

Krásný holky. Dvojnásobná olympijská medailistka a mistryně světa Veronika Vítková ukázala taje biatlonu malé Elišce

Koncentrovaná na střelbu: Markéta Kováčová z Břidličné

Ovšem ani úsilí Markéty, ani snaha její týmové kolegyně Andreji Prokešové však nestačily na výkony nezdolné Pavly Schorné ze Starého Města p/L, která závody žen vyhrála v sobotu i v neděli

A zatímco Pavla vítězila, Luboš Schorný doběhl mezi muži M36 pokaždé třetí…

…a možná proto následovala rodinná porada. „Ale Luboši, to prostě musíš běžet rychleji, jinak nevyhraješ!? Podívej se na mě,“ řekla třeba Pavla… a, anebo to bylo úplně jinak!

Ten výraz. Mona Lisa? Hm, téměř. Barbora Smetanová z SKP Kornspitz 5. a 6. v kategorii žen. Ale stejně… Leonardo da Vinci by už určitě barvy míchal!

Marek Ohnoutka z Břidličné opakovaně potvrzuje kvality v hlavní kategorii mužů. V Jilemnici byl druhý a první

Doplnění energie. Občerstvuje se Jan Měšťák z Kapslovny 8. a 10. mezi muži

Biatlon na vlastní kůži. Duše klubu Krkonoše Vrchlabí Tomáš Kulhánek se odhodlal a poprvé se postavil na start biatlonu s číslem na hrudi! Jak to dopadlo? Na trati dobrý a … a na zbytek se podívejte do výsledků!

Někde tady musí být?! Leoš Svoboda se nakonec se svojí zbraní potkal a byla z toho dvě umístění ve třetí desítce mezi muži M46

Po všech stránkách exotický biatlonista Marc Macaspac v barvách SK Rover z Prahy. Ležky mu moc nejdou (v sobotu za 4, v neděli za 5), ale za to stojka… to je jiná!

Na stavu číslo 14 se všechny terče usmívají bíle, což podtrhuje i Marcův úsměv!

„Tedy, pánové, to byla jízda!“ jakoby říkal Jan Zátka (uprostřed) Jiřímu Stránělovi (270 – SK Rover) a Ladislavu Schejbalovi (265 – KB Trefa), které na druhém a třetím místě nedělního sprintu dělila pouze jedna desetina sekundy! Sám Honza vybojoval pro KB Trefa šesté místo

A je tu vyhlášení! Vpředu kráčí jilemnický odchovanec a čerstvý juniorský mistr světa Vítězslav Hornig, za ním pan starosta David Hlaváč, následován ředitelem závodů Janem Suchardou

Stupně vítězek v kategorii W19. Uprostřed vítězná Anežka Hendrychová, vlevo druhá Tereza Schejbalová (oba KB Trefa), vpravo třetí Klára Hrubá z Letohradu

To bylo o krátký vlas! Iva Pšenková (KB Trefa) vyhrála nedělní sprint kategorie W31 o šest desetin sekundy před Ladislavou Vlčkovou z Berouna. Třetí skončila sobotní vítězka Jana Pánková (Střelka Brno)

Jména a tváře k zapamatování. Sobotní sprint s hromadným startem kategorie M19 vyhrál Petr Hák (Jilemnice) před Prokopem Smetanou (vlevo) a Tomášem Řezáčem (oba SKP Kornspitz). Tak nezapomeňte!

Tomáš Hermann

Článek Fotoreport. Ohlédnutí za II. kolem Českého poháru dorostu a dospělých v Jilemnici se nejdříve objevil na Biatlon.