Vydařený závěrečný sprint IBU Cupu. V Obertilliachu 9. Žemlička, 12. Voborníková – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 6

Dobré výsledky zaznamenali někteří čeští biatlonisté v sobotních sprintech finálového kola IBU Cupu.

Bezchybně si na 10 km dlouhé trati mužů počínal Milan Žemlička, který vybojoval 9. místo. Na střelnici neminula ani jeden terč také juniorka Tereza Voborníková (na úvodním snímku), která v závodě žen na 7,5 km obsadila 12. místo.  I přes dvě chyby vstoje se mezi 20 nejlepších prosadil 17. v cíli Adam Václavík. Na body dosáhli i junioři. Tomáš Mikyska skončil 29., Jonáš Mareček 40. a příjemně překvapil také 43. v pořadí Josef Kabrda. Nejlepší výsledek v IBU Cupu dosáhla také juniorka Tereza Jandová dnes na 48. místě.

Závod mužů vyhrál, i přes jedno trestné kolo, Nor Filip Fjeld Andersen, v kategorii žen byla nejlepší Ruska Anastázija Gorejevová.

Milan Žemlička

REPORT

MUŽI

Do sobotního sprintu nastoupil jiný Milan Žemlička než tomu bylo v pátek. A poznat to bylo na jeho tempu od prvních metrů. Jestliže v pátek ztratil na nejrychlejšího běžce 1:38 minuty, v sobotu byl v tomto měření o 26 sekund rychlejší. Navíc přesně střílel. V součtu je výsledkem první desítka!

Adam Václavík byl opět skvělý na trati, což dokládá osmý čas, ale může litovat dvou chyb vstoje. I tak vybojoval slušné 17. místo. Dvanáct bodů do klasifikace IBU Cupu si připsal junior Tomáš Mikyska, jenž minul jeden terč vleže. Další dva mladíci stříleli bezchybně, a to jak Jonáš Mareček, tak i Josef Kabrda. Dobrá práce. Zklamáním naopak skončil závod pro Tomáše Krupčíka, zkušený harcovník se ne a ne trefit. Dnes minul celkem čtyři terče a doběhl až 74. Dorostenec Luděk Abrahám vstoupil do závodu třemi chybami, vstoje minul jeden terč a připravoval se na velký finiš. Zdravotní indispozice jej však přinutila zpomalit.

Adam Václavík

ŽENY

Juniorka Tereza Voborníková opět prokázala střeleckou jistotu. A předvedla také, že si zvyká na tempo žen v IBU Cupu. Dobře si rozložila síly a v závěru se ještě posunula z průběžného 15. místa na výslednou 12. příčku!

Nejlepšího výsledku v IBU Cupu dosáhla teprve dvacetiletá Tereza Jandová. Po jednom zaváhání vstoje vybojovala 48. místo. Ostatním se nedařilo na trati ani na střelnici. Anna Tkadlecová doběhla 69., Natálie Jurčová 75., Tereza Vinklárková 89. a Eliška Teplá 91. v pořadí.

Tereza Jandová

POHLEDEM TRENÉRŮ

MICHAEL MÁLEK (muži)

„Milan má za sebou pěkný závod. Jeho projev měl úplně jiný drive než v pátek a odměnou mu je elitní desítka. Adam byl opět silný na trati, ale bohužel si neumí odpustit chyby na střelnici. Tam má velké rezervy. Potěšili mě mladí kluci. Z trojice Tomáš Mikyska, Jonáš Mareček a Josef Kabrda minul jediný terč pouze prvně jmenovaný. Křupas se trápí a dnes to potvrdil. Čtyři chyby jsou prostě moc. Luďkovi se povedla stojka, ale na trati musel zpomalit a do cíle dojel volně.“

Tomáš Mikyska

ZDENĚK VÍTEK (ženy)

“Terku Voborníkovou mohu jen pochválit. Podala komplexní biatlonový výkon. Vyzdvihnout snad mohu i Terezu Jandovou za střelbu. Ostatní se mi hodnotí těžko. Nedařilo se jim. Vidím to tak, že v této sezóně, je důležitý každý start, každý závod, každá zkušenost.”