Šest českých reprezentantů bodovalo ve sprintech finálového kola IBU Cupu – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

Šest českých reprezentantů bodovalo ve sprintech finálového kola IBU Cupu

0 7

Adam Václavík (na úvodním snímku) dosáhl nejlepšího výsledku českého týmu ve sprintech závěrečného kola IBU Cupu, které hostí rakouský Obertilliach. Na 10 km dlouhé trati mužů obsadil 16. místo, 30. skončil Milan Žemlička a 36. Tomáš Krupčík. Mezi ženami doběhla v závodě na 7,5 km 29. Tereza Voborníková, 35. Natálie Jurčová a na první bod sezony dosáhla 40. Anna Tkadlecová.

Z vítězství se radovali v německém týmu zásluhou Philippa Nawratha a v norském táboře díky Emilii Kalkenbergové.

Startovalo 126 mužů a 118 žen.

Tereza Voborníková

REPORT

MUŽI

Adam Václavík absolvoval závod ve slušné běžecké formě, na trati byl 13. nejrychlejší, ale bohužel minul poslední desátý terč. Útok na elitní desítku tak pro něho skončil. V cíli byl 16. v pořadí. Milan Žemlička chyboval jednou vleže a byl průběžně až na 48. místě. Nula vstoje a zrychlení v závěru mu vynesly konečnou 30. pozici. Velice solidně běžel Tomáš Krupčík (23. čas na trati), ale tři chyby na střelnici (1-2) jsou ve sprintu moc.

Junioři tentokráte nebodovali: 52. Jonáš Mareček (1-0), 53. Tomáš Mikyska (0-3), 62. Josef Kabrda (1-1), 89. dorostenec Luděk Abrahám (3-2).

Milan Žemlička

ŽENY

Do závodu vstoupila Tereza Voborníková chybou vleže, vstoje už žádný terč neminula a navíc s každým kolem zrychlovala. V součtu to české juniorce vyneslo 29. místo. Natálie Jurčová byla celkově druhá nejrychlejší na střelnici (!), navíc celkem přesná (pouze jedna chyba), ale také jako obvykle jí postupně docházely síly. V prvním měla kole 30. čas, v posledním třetím až 78. Po druhé střelbě se tak propadla z průběžné 24. příčky na 35. v cíli. Pro první bod sezóny si doběhla Anna Tkadlecová (0-1). Stejný střelecký výsledek měla i juniorka Tereza Jandová, jež obsadila 58. pozici.

Tereza Vinklárková (1-2) skončila 80., Eliška Teplá obsadila 89. místo (2-1).

Natálie Jurčová

POHLEDEM TRENÉRŮ

MICHAEL MÁLEK (muži)

„Škoda, že Adam si takto střelecky nepočíná ve Světovém poháru. Ale i on by měl vědět, že poslední terč se dává. Žemla je stabilním střelcem, ukazuje to opakovaně. Přestože má vrchol sezóny v podobě MS za sebou, měl by běžecky být už dále, vždyť dnes ztratil v běhu přes půldruhé minuty. Tomáš Krupčík měl na trati dobrý den, ale stále se trápí se střelbou. Po zaváhání vleže je nutné vstoje střílet přesně, nikoliv přidat další dvě chyby.

Tomáš Krupčík

A junioři? Tomáš Mikyska rozběhl závod do první dvacítky, ale pokazil stojku. Jednoduše si počínal špatně, minul tři terče. Ke vší smůle mu na trestném kole ´luplo´v závodech a do cíle dojel s velkými bolestmi. Jonáš Mareček neměl na trati svůj den, o to více mě potěšil Josef Kabrda. Luděk Abrahám se po Covidu na střelnici hledá, ale pro něho i další mladé kluky je důležité, že mohou závodit a získávat zkušenosti.“

ZDENĚK VÍTEK (ženy)

„Nedočkal jsem se od holek žádné nuly. To mi u jejich střelby chybělo. Výsledek za „1“ na střelnici není špatný, ale nelze s ním dosáhnout top výsledku. Juniorka Terka Voborníková se mezi ženami postupně zabydluje. Snaží se akceptovat jejich tempo a 25. čas v závěrečném okruhu není špatný. Natka Jurčová je výbornou střelkyní, ale pokud se má zlepšit, čeká ji v běhu hodně práce. A to lze vlastně říci i o našich dalších děvčatech.“