Kategorie dorostu čekají v pátek na mistrovství světa v Obertilliachu štafety – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

Kategorie dorostu čekají v pátek na mistrovství světa v Obertilliachu štafety

0 6

V rakouském Obertilliachu čeká v pátek vyvrcholení světového šampionátu kategorie dorostu. Na programu jsou štafetové závody děvčat na 3x 6 km a chlapců na 3x 7,5 km. Dorostenky (celkem 22 štafet) vyběhnou na trať v 11:00 hodin, dorostenci (24 štafet) odstartují přesně o tři hodiny později. Závody budou mít jiný charakter než ty předchozí. Do východního Tyrolska se vrátila zima, ochladilo se a v noci na pátek má i sněžit.

Luděk Abrahám, 16. dorostenec stíhačky

Jaké je česká nominace?

DOROSTENKY – startovní číslo 11

Trenér Vlastimil Vávra vsadil na trojici Gabriela Masaříková, Kateřina Gotvaldová a Kateřina Pavlů.

„Gábina je na prvním úseku, protože je z naší trojice nejsilnější běžkyní. Věřím, že se jí podaří udržet co nejtěsnější kontakt s čelem závodu. Naopak Katka Pavlů je dlouhodobě naší nejstabilnější střelkyní, a tak jí patří závěr.“

Gábina Masaříková, je na šampionátu nejlepší z českých dorostenek. Ve stíhačce skončila 22. v pořadí

DOROSTENCI – startovní číslo 1

Michael Málek nominoval podle úseků Jakuba Kudrnáče, Jakuba Vondráčka a Luďka Abraháma.

„Nejvíce jsme se při nominaci rozhodoval mezi Kubou Vondráčkem a Tomášem Řezáčem. Nakonec ve prospěch Kuby rozhodl čtvrteční kontrolní trénink, ve kterém byl o něco lepší. Na prvním úseku poběží Jakub Kudrnáč, protože tu podával vyrovnané výkony na trati i na střelnici.“

Jakub Kudrnáč potěšil stabilitou výkonnosti: 15. ve vytrvalostním závodě, 27. ve sprintu, 22. ve stíhačce

Dvě ohlédnutí a jedno uzdravování

Před rokem v Lenzerheide vybojovali čeští dorostenci stříbro. Běželi v sestavě Ondřej Mánek, Josef Kabrda a Jonáš Mareček. Všichni už jsou letos juniory. První dva se na šampionát do Rakouska nenominovali, finišman Mareček má za sebou parádní představení ve vytrvalostním závodě, v němž doběhl pátý! Nachlazení jej však nepustilo na start sprintu, a tím pádem ani do stíhačky. „Jonášův stav je lepší. Už byl na lyžích a v pátek bude normálně trénovat,“ doplňuje Michael Málek.

Dorostenky doběhly loni 12. a byly u toho Tereza Jandová (letos startuje mezi juniorkami), a také Gabriela Masaříková a Kateřina Gotvaldová.

Jonáš Mareček (vlevo) se uzdravuje a v sobotu by měl běžet juniorskou štafetu. Na snímku je s ním Mikuláš Karlík

Startovky

DOROSTENKY 3x 6 km

DOROSTENCI 3x 7,5 KM

Tomáš Hermann

Článek Kategorie dorostu čekají v pátek na mistrovství světa v Obertilliachu štafety se nejdříve objevil na Biatlon.