Ve stíhacích závodech MSJ&D juniorka Voborníková 7., dorostenka Masaříková 22. – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

Ve stíhacích závodech MSJ&D juniorka Voborníková 7., dorostenka Masaříková 22.

0 23

Dnes to byla v Obertilliachu jiná Tereza Voborníková. Byla taková, jakou ji známe. Rychlá na trati a přesná na střelnici. Pravda úvodní položka byla výjimkou, dvě chyby, byly moc. Ovšem pak následovaly tři nuly (!) a úprk na 7. příčku mistrovství světa juniorek ve stíhacím závodě! V 10 km dlouhém závodě obsadila Tereza Jandová 37. pozici a Eliška Teplá skončila tam, kde začala – na 55. místě. V kategorii dorostenek doběhla Gabriela Masaříková na 22. v pořadí, Kateřina Gotvaldová proběhla cílem na 53. pozici.

V závodě juniorek vybojovala zlato Amy Basergaová ze Švýcarska, mezi dorostenkami byla nejlepší Slovinka Lena Repinčová.

REPORT

JUNIORKY

Tereza Voborníková, 11. ze sprintu, nevstoupila do závodu šťastně. Po dvou chybách vleže vybíhala do druhého okruhu až z 26. místa. Pak už ale neminula ani jeden terč zlepšovala se na 18., 11. a 7. příčku, kterou pak udržela až do cíle. Nejlepší individuální výsledek Terezy na juniorském mistrovství světa!

Tereza Jandová, na startu 50., minula vždy po jedno terči vleže a v půlce závodu jí patřila 46. pozice. Dvě nuly vstoje pak dvacetiletou dívku z jablonecké líhně posunuly na 37. příčku. Elišce Teplé se znovu příliš nedařilo na střelnici. Celkem sedm chyb ji udrželo na 55. místě, ze kterého i startovala.

DOROSTENKY

Na trať 7,5 km dlouhé stíhačky vybíhala Gabriela Masaříková z 27. místa. Střelba vleže se jí však nedařila. První položka dvě chyby, druhá přes kopírák. A najednou byla až 38. v pořadí. Stojky ale znamenaly obrat k lepšímu, držitelka slavného biatlonového jména navázala na tatínka Ivana a neminula už ani jeden terč. V cíli se mohla těšit z 22. příčky!

Kateřina Gotvaldová pamatuje lepší střelecké časy. Ve stíhačce netrefila sedm terčů (2-2-2-1) a cílem projela 53., o jedno místo hůře než tomu bylo na startu.

Jak to prožila 7. juniorka MSJ?

TEREZA VOBORNÍKOVÁ

„Největším překvapením pro mě bylo, jak jsem se cítila na lyžích. Konečně jsem zase normálně běžela, poprvé tady na šampionátu. Proto mi ani dvě chyby v úvodu závodu nesebraly odhodlání. Vzpomněla jsem si na lednový IBU Cup v Arberu, kde jsem ve zkráceném vytrvalostním závodě také dvakrát v úvodu chybovala a pak jsem přidala tři nuly. Věřila jsem, že to mohu dokázat znovu. A jsem moc ráda, že se to povedlo, přestože jsem pro jistotu střílela pomaleji, hlídala jsem si každou ránu. Trochu mě mrzí, že tak dobře se mi neběželo i ve sprintu. Mohlo to být celkově ještě o něco lepší…“

Výsledkový servis

Stíhací závod juniorek na 10 km

Analýza stíhacího závodu juniorek na 10 km

Stíhací závod dorostenek na 7,5 km

Analýza stíhacího závodu dorostenek na 7,5 km

Tomáš Hermann

Článek Ve stíhacích závodech MSJ&D juniorka Voborníková 7., dorostenka Masaříková 22. se nejdříve objevil na Biatlon.