Parádní jízda juniorů ve vytrvalostním závodě MSJ: 5. Mareček, 6. Karlík, 10. Hornig! – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 11

Vytrvalostní závod na MSJ v rakouském Obertilliachu se skvěle vydařil českým juniorům. Na patnáctikilometrové trati vybojoval Jonáš Mareček 5. místo, Mikuláš Karlík, skončil jen dvě desetiny sekundy za ním na 6. pozici a elitní desítku uzavíral Vítězslav Hornig. Neztratil se ani 20. Tomáš Mikyska! Marečka a Karlíka dělilo od medaile necelých 15 sekund.

V závodě juniorek na 12,5 km se české reprezentantky neprosadily. Tereza Voborníková skončila 27., Tereza Jandová 43., Klára Polednová 55. a Eliška Teplá obsadila 85. pozici.

Mistry světa se stali Camille Benedová z Francie a Němec Philipp Lipowitz.

Jonáš Mareček na trati nedělního vytrvalostního závodu

Report

JUNIORKY

Tereza Voborníková minula sice jeden terč na úvodní položce, ale následovaly dvě nuly a naděje na umístění v elitní desítce. Dvě chyby v závěru, ovšem znamenaly propad na 27. pozici. Celkově 43. běžecký čas poukazuje na to, že jilemnická biatlonistka nebyla zcela v pohodě ani na trati.

Závod v podání Terezy Jandové (ročník 2001), nejmladší z kvarteta českých děvčat, měl podobný průběh jako u Terezy Voborníkové. Po zaváhání hned na úvod vleže přišly dvě nuly a první dvacítka na dohled. Ovšem pak Tereza minula dva terče při závěrečné položce…

Ani stabilní střelkyně Klára Polednová dnes na palebné čáře nezářila. Pět chyb je prostě moc.

Doslova „DenBlbec“ prožila na střelnici Eliška Teplá, jež trefila pouze osm z dvaceti terčů.

Tereza Voborníková byla nejlepší z juniorek

JUNIOŘI

Po dívčím slzavém údolí vyběhli na trať junioři. A Češi se prali o nejvyšší příčky hned od počátku. Na úvodní položce neminuli terč Mareček, Karlík ani Hornig. Mikuláš Karlík měl z Čechů nejnižší startovní číslo. Po druhé a třetí střelbě, při kterých vždy jednou chyboval, vypadl z elitní desítky. Ovšem závěrečná nula znamenala skok na průběžnou sedmou pozici. Nejrychlejší čas v posledním kole mu pak vynesl šesté místo hned za Jonáše Marečka. Nejmladší z českých juniorů (2001) zaznamenal jediné zaváhání na úvodní stojce, po které byl průběžně 19., jinak se nemýlil. Postupně se zlepšoval přes devátou příčku po třetí položce až na pátou v cíli, kde byl jen o dvě desetiny rychleji než Mikuláš Karlík.

Vítězslav Hornig bojoval o medaili až do závěrečné položky. Po třech nulách ale udělal dvě chyby, které jej ze hry o medaile sice vyřadily, ale i tak mu v cíli přinesly krásné 10. místo.

Po třech položkách se v elitní desítce držel i průběžné osmý Tomáš Mikyska. Také on však těsně minul dva terče. Ve finiši ještě vybojoval umístění v Top20.

Ani Tomáš Mikyska se v Obertilliachu neztratil …

POHLEDEM TRENÉRŮ

VLASTIMIL VÁVRA (juniorky)

„Měl jsem velkou radost z toho, jak holky přistupují k tréninku, jak se jim daří na trati i na střelnici… To platilo do soboty. Dnes od rána už je svazovalo napětí, jak moc chtěly uspět. Moc jsem jim dobrý výsledek přál, ale bohužel zejména na střelnici je svazovala nervozita. Závod zcela nevyšel ani jedné z nich. Je třeba se z něho poučit, ale i rychle zapomenout a do sprintu jít s čistou hlavou. Holky určitě mají na víc a jsem přesvědčený, že nám to tady ještě ukážou.“

Tereza Jandová startuje mezi juniorkami teprve první sezónu

MICHAEL MÁLEK (junioři)

„Opravdu to byl krásný závod po všech stránkách a jsem moc rád, že velkou roli v něm hráli i naši kluci. Jejich výsledky jsou super a ukazují na sílu tohoto týmu. Všichni kvalitně stříleli a byli i dostatečně rychlí na trati. Medaile nebyly daleko, ale myslím, že nás, a kluky především, to nemusí mrzet.

Už před rokem v Lenzerheide ukázali, že mezi současnou juniorskou elitu patří a dnes to v silné konkurenci opět potvrdili. Mám z jejich vystoupení radost, zaslouží si blahopřání.

Po této sezóně náš tým opustí Mikuláš Karlík a Víťa Hornig. O obou lze říci, že už jsou produkty biatlonového boomu. Opakovaně přesvědčili, že mezi dospělé půjdou dobře připravení. Vlastně žádná nostalgie není na místě, vždyť pokud budeme pokračovat v trendu společných příprav s muži, budeme se s oběma nadále potkávat v tréninku nebo třeba na závodech IBU Cupu.”

V závěrečném kole to Mikuláš Karlík “pořádně” rozpálil. Na trati byl ze všech juniorů nejrychlejší

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Vytrvalostní závod juniorek na 12,5 km

Analýza vytrvalostního závodu juniorek na 12,5 km

Vytrvalostní závod juniorů na 15 km

Analýza vytrvalostního závodu juniorů na 15 km

Tomáš Hermann

Článek Parádní jízda juniorů ve vytrvalostním závodě MSJ: 5. Mareček, 6. Karlík, 10. Hornig! se nejdříve objevil na Biatlon.