Rychlá Davidová si vyjela ve sprintu v Oberhofu 10. místo, Charvátová skončila 29. – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 4

Markéta Davidová podala v druhém sprintu v německém Oberhofu opět skvělý běžecký výkon, díky kterému i se dvěma chybami skončila na pěkném 10. místě. Body do Světového poháru zapsala i 29. Lucie Charvátová.

Report

Trenéři Markétu Davidovou nasadili až do třetí skupiny, postupem času se měl utišit vítr. Ležku Davidová odstřílela za jedna a stojku taktéž, když si bohužel první ránu nešťastně přemáčkla. Na své poměry střílela i rychle, v součtu obou položek byla zhruba o 10 sekund pomalejší než Italka Wiererová.

První ránu Makuly vestoje Jiří Holubec na terči nenašel

Na trati to byl od Davidové opět koncert. Měla čtvrtý běžecký čas, pouze o 12 sekund pomalejší než vítězka a nejrychlejší běžkyně Tiril Eckhofová. Česká reprezentantka ještě v závěrečném kole zabojovala a posunula se z 13. příčky na 10.

Běhá jí to skvěle

Na trati, která jí nesedí, zabojovala Lucie Charvátová. I ona minula na obou střelbách jeden terč a s 31. běžeckým časem jí patřilo 29. místo.

Lucka právě vystartovala za body

O 15 sekund pomalejší než Charvátová byla v běhu Jessica Jislová (42. čas). S takovým běžeckým výkonem mohla myslet na vysoké body, ale už vleže minula dva terče. Nula vestoje ji posunula na 49. příčku.

Dobrý běžecký výkon Jess body nepřinesl

Naopak Eva Puskarčíková neminula ani jeden terč, ale na trati na své kolegyně nestačila a skončila 45., čtyři sekundy před Jislovou. Tereza Vinklárková dojela s bilancí 2+2 na 90. místě.

Eva na trati zaostávala

Ohlasy českých biatlonistek pro ČT sport

Co to znamená?

Markéta Davidová drží v celkovém hodnocení devátou příčku, v kategorii U25 je třetí. Lucie Charvátová se posunula na 56. místo, o tři body za 54. Evu Puskarčíkovou. Hromadný start v Oberhofu se tak bude týkat jen Davidové.

V Poháru národů dnes byly Češky deváté. Celkově jsou pořád jedenácté a na desáté Švýcarky ztrácí 164 bodů.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 40 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 20 000 Kč.

Výsledkový servis

Příští závod

V pátek se v Oberhofu jede štafeta mužů. Start je naplánován opět na 14:30. České barvy bude hájit kvarteto Moravec, Štvrtecký, Mareček a Karlík. Trenér Ondřej Rybář napsal na třetí úsek Krčmáře, protože Mareček neměl před ukončením přihlášek potřebné kvalifikační body. Ty si mezitím vyjel na IBU Cupu v Arberu a nyní je na cestě do Oberhofu.

Karel Halberštádt

Článek Rychlá Davidová si vyjela ve sprintu v Oberhofu 10. místo, Charvátová skončila 29. se nejdříve objevil na Biatlon.