Ve sprintu IBU Cupu 8. Tomáš Krupčík, 15. Milan Žemlička. V Martellu bodovali i další – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

0 5

Osmé místo Tomáše Krupčíka (na úvodním snímku) je zatím nejlepším výsledkem českých reprezentantů během VI. a VII. kola IBU v severoitalském Martellu. Stabilní výkonnost opět prokázal 15. Milan Žemlička. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhl 28. Ondřej Hošek.  V kategorii žen skončila nejvýše Anna Tkadlecová, která obsadila 26. místo, Natálie Jurčová získala osm bodů za 33. příčku. Ludmila Horká doběhla v této sezóně už pošesté těsně za body, dnes na 44. pozici.

V desetikilometrovém sprintu mužů byl nejlepší bezchybný Švýcar Jeremy Finello, na 7,5 km dlouhé trati žen vyhrála Elisabeth Hoegbergová ze Švédska.

Biatlonový areál v Martellu leží ve výšce 1750 metrů nad mořem

Jak se závodilo?

Tomáš Krupčík vstoupil do závodu s nulou a po úvodní položce běžel dokonce čtvrtý. Dvě chyby vstoje znamenaly pokles na sedmé místo, ve finiši ještě jednu příčku ztratil, přestože na trati měl celkově sedmý čas. Milan Žemlička, který minul pouze jeden terč vstoje, se po celý závod držel na 18. místě. Zrychlením v závěrečném okruhu (16. běžecký čas), pak poskočil mezi 15. nejlepších. Bodoval už po 12. z letošních 16 startů! Ondřej Hošek běžel po bezchybné ležce na dohled Top Ten, ale 300 metrů navíc po dvou trestných kolech znamenaly nakonec 28. pozici. I tak je to po 34. místě ze Sjusjoenu a 39. pozici z Osrblie jeho nejvýraznější výsledek v sezóně.

Ondřej Hošek dnes dosáhl nejlepšího výsledku sezóny

Výsledek Anny Tkadlecové poznamenal větrný poryv na ležce a následně dvě chyby. Bylo z toho až průběžné 59. místo. Vstoje však Anna mířila bezchybně a díky kvalitnímu běhu vystoupala nakonec na 26. pozici. Parádně si na střelnici počínala Natálie Jurčová. Střílela bezchybně a po stojce jí patřila průběžná devátá pozici. V nadmořské výšce 1750 metrů jí ale pak úplně došly síly. V závěrečném okruhu ztratila půldruhé minuty a v cíli byla 33. Lída Horká po čtyřech chybách na střelnici nebodovala.

POHLEDEM TRENÉRŮ

ALEŠ LIGAUN – trenér mužů

„Jeden z chlapů v desítce, další do patnáctky a třetí do třicítky. To jsou hodně dobré výsledky, a také slušná výchozí pozice do nedělních stíhacích závodů. Věřím, že na kvalitní sprint dokáží všichni navázat i ve čtyřpoložkovém závodě.“

KAMILA JIROUTEK RAJDLOVÁ – trenérka žen

„Anča měla smůlu vleže, přišel jí silný poryv. Dokonce na něho i stranovým seřízením mířidel zareagovala. Ovšem tady jsou specifické podmínky, střílí se přes potok, vítr táhne střely i nahoru a v tom byla ta potíž. Na trati podala Anča kvalitní běžecký výkon. Tady u ní vidím progres. Natka doplácí na to, že v předchozích sezónách byla opakovaně nemocná, chybí jí aerobní základ. Dokáže se pohybovat ve vysokých tepech, ale nevydrží v nich po celý závod. Má před sebou hodně práce, na druhou stranu je dobře, že se může opřít o střelbu. V té je opravdu stabilní. Lída opět silná v běhu, ale doplácí na nepřesnou a pomalejší střelbu.“

Anna Tkadlecová byl ve sprintu nejvýše z českého ženského tria

VII. kolo IBU Cupu v Martellu, 15. 2. 2020, sprinty

Výsledky závodu mužů na 10 km

Analytické výsledky závodu mužů na 10 km

Výsledky závodu žen na 7,5 km

Analytické výsledky závodu žen na 7,5 km

VII. kolo IBU Cupu pokračuje v neděli 16. 2. 2020 stíhacími závody. Muže čeká od 10:30 12,5 km dlouhá trať, ženy poběží od 12:30 hodin 10 km.