Těžký start do sezóny. Jislová a Štvrtecký byli v úvodním závodě dojetí o kolo – Sportsweek.org
Biatlon
Přidat novinku
Zprávy

Těžký start do sezóny. Jislová a Štvrtecký byli v úvodním závodě dojetí o kolo

0 8

Českým reprezentantům nevyšel úvodní závod Světového poháru ve švédském Östersundu. Dvojice Jessica Jislová a Jakub Štvrtecký byla předjeta o kolo ve chvíli, kdy se nacházela na 18. místě. Šanci vylepšit dojem z úvodního dne bude mít smíšená štafeta.

Report

Na úvod velmi těžký závod, říkal Jiří Holubec, který spolu se Zdeňkem Vítkem na střelnici sledoval, jak se (ne)vedlo českým reprezentantům. Zároveň ale dodal, že byl těžký pro všechny. Foukal totiž ostrý nárazový vítr, který se na druhé polovině střelnice ještě více točil. A právě se zde od začátku pohybovali čeští reprezentanti.

Jessice Jislové totiž nevyšel vstup do závodu, na obou střelbách třikrát dobíjela a předávala až jako 20. Navíc střílela velmi pomalu, podobně jako Jakub Štvrtecký. Ten dobíjel na úvodním úseku třikrát a posunul český tým na 18. místo.

Poté začal závod o přežití, resp. dojetí do cíle. Jislová i přes trestné kolo na stojce stihla odjet ze stadionu dřív než vedoucí závodnice, Štvrtecký už svá dvě trestná kola po ležce absolvovat nestihl. Češi byli v té chvíli na 18. příčce, což je vyrovnání nejhoršího českého výsledku v této disciplíně. Smíšené dvojice tak zůstávají nadále zakleté.

Debut ve smíšených dvojicích Kubovi nevyšel

Mixzóna

Jessica Jislová: „Byl to těžký skok do sezóny. Kdyby byly lehčí podmínky, bylo by to na začátek lepší, aby se člověk srovnal. Zase tak dlouho letos nelyžujeme. Je to škoda, dneska se mi to zkrátka vůbec nepovedlo. Na střelnici jsem si teď docela jistá, ale najednou jsem tam ležela a skoro nevěděla, jak se střílí. Bylo to nepříjemné. Doufám, že další závody přinesou větší klid. Musím se z toho vyhrabat.“

Těžká práce na střelnici

Výsledkový servis

Příští závod

Už v 15:00 v Östersundu začíná smíšená štafeta s kvartetem Kristejn Puskarčíková, Davidová, Moravec a Krčmář.