Trzy medale na Mistrzostwach Polski w Wieliczce

0 44

1. czerwca 2024 roku, w Wieliczce, odbyły się 51. Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów Kyokushin Karate. Wystartowało 214 zawodników z 63 klubów. Mistrzostwa zorganizował Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników oraz shihan Roman Woźniak jako sędzia i sensei Ireneusz Kasza jako sekundant. Zawodnicy spisali się rewelacyjnie, zdobywając trzy medale.

Sensei Gabriel Bożek został Wicemistrzem Polski Seniorów w kategorii kumite do 90 kg. Sensei dostarczył bardzo dużo emocji w walkach z zawodnikiem z Warszawy, po 3 minutowym pojedynku i trzech!!! dwuminutowych dogrywkach, nieznacznie przegrywając. Po drugiej dogrywce mógł wygrać przez mniejszą wagę, zabrakło … 30 dkg.

Również Emilia Frankiewicz, w kumite juniorek do 55 kg, została Wicemistrzynią Polski.

Alan Bożek w kumite juniorów +75 kg zdobył brązowy medal, przegrywając z późniejszym Mistrzem Polski.

Izabela Mielech zajęła 4. miejsce w kata juniorek na 28 startujących zawodniczek. Do brązowego medalu zabrakło 0,1 pkt. Karina Korona zajęła 6. miejsce w kata juniorek.

Karol Pikuła po wygraniu pierwszej walki, uległ w następnej już o podium.

Udanie zadebiutował w seniorach Aleks Łączak minimalnie przegrywając z późniejszym Wicemistrzem Polski.

W kata i kumite juniorek startowały również: Alicja Szyszlak i Zuzanna Guzik.

Wyjazd na Mistrzostwa zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna i Gminy Jedlicze.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich startujących zawodników!!!