Piłka ręczna

Wraca PGNiG Superliga! Wpierw rozpoczynamy zmagania w 1/8 PGNiG Pucharu Polski

0 3

W niedzielę 5 lutego o godzinie 16:30 w hali przy ul. Wiejskiej 1A w ramach PGNiG Superligi zostaną rozegrane drugie w tym sezonie Derby Pomorza. Zanim jednak powrócimy do ligowych zmagań, czeka nas wyjazd do Kalisza na Pucharowe starcie z Energą MKS Kalisz.

Sezon 2022/23 rozpoczęliśmy od ekscytującego meczu w Gdańsku, jakim niewątpliwie było starcie czarno-czerwonych z miejscowym TORUS Wybrzeżem Gdańsk. Derby zawsze elektryzują i nie inaczej było tym razem. Od pierwszego gwizdka sędziego toczyła się wyrównana gra, bramka za bramkę i tak do ostatniej akcji meczu. Po olbrzymich emocjach, TORUS Wybrzeże Gdańsk pokonało jednak MMTS Kwidzyn 23:22. Wtedy wówczas najlepszym strzelcem naszej drużyny okazał się Michał Potoczny, który trafił do bramki rywali siedmiokrotnie.

Zanim jednak rozegramy rewanżowy mecz z TORUS Wybrzeżem, czeka nas wyjazd do Wielkopolski na Pucharowy mecz z Energą MKS Kalisz. Drużyna Kaliszan tak jak i my, tym meczem rozpocznie zmagania w PGNiG Pucharze Polski w bieżącym sezonie. W aktualnych rozgrywkach obie drużyny mierzyły się już ze sobą, również w Kalisz Arenie w ramach rozgrywek ligowych. Listopadowy mecz był bardzo wyrównany, czego najlepszym dowodem jest sam wynik, który po 60 minutach był remisowy, o końcowym wyniku decydowały więc rzuty karne w których lepsi okazali się zawodnicy MMTS-u, tym samym wracaliśmy do Kwidzyna z cennymi punktami.

Spoglądając na tabelę bieżących rozgrywek PGNiG Superligi, na przerwę w rozgrywkach w lepszych humorach mogli udać się zawodnicy czarno-czerwonych, bowiem MMTS plasuje się na 8 pozycji z czterema kolejnymi zwycięstwami (w tym z Energą MKS Kalisz). Gospodarze nadchodzącego meczu na zakończenie 1 rundy rozgrywek ligowych uplasowali się na 11 pozycji, przegrywając cztery ostatnie mecze w 2022 roku.

Przygotowanie do wznowienia rozgrywek

MMTS Kwidzyn rozegrał 4 mecze towarzyskie w ramach przygotowań do wznowienia rozgrywek. Na pierwszy sparing udaliśmy się do Biskupca, w którym to zmierzyliśmy się z 1-ligową Warmią Energa Olsztyn. Z racji na liczne powołania do kadr narodowych oraz drobne urazy kilku zawodników, na mecz ten udaliśmy się w dość okrojonym składzie, liczącym sobie 11 zawodników (w tym 3 bramkarzy). Sam sparing odbył się w formule 3×20 minut i zakończył się wynikiem 25:34 dla naszego zespołu.

Po Mazurach, czas na Niemcy – tydzień po meczu z 1-ligowcem, czarno-czerwoni udali się na dwa sparingi do Niemiec, gdzie mierzyliśmy się kolejno z VFL Potsdam oraz Dessau-Rosslauer HV 06. Oba zespoły występują na co dzień w 2 Bundeslidze. Mecze zakończyły się porażkami naszego zespołu. Ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym odbył się w znanej i bardzo dobrze wspominanej przez kibiców MMTS-u „Blaszak Arenie”, który zakończył się wynikiem 35:24 na korzyść Płocczan.

(źródło zdjęcia: Facebook.com/sprwisla)