Piłka ręczna

Wybrzeże wygrywa Derby Pomorza.

0 3

Po olbrzymich emocjach, TORUS Wybrzeże Gdańsk pokonało MMTS Kwidzyn 23:22. Do samego końca obie drużyny walczyły o komplet punktów, zimną krew w defensywie zachowali gdańszczanie.

Na to spotkanie kibice na Pomorzu ostrzyli sobie zęby po tym, jak został opublikowany terminarz. Już na ligową inaugurację, TORUS Wybrzeże Gdańsk mierzył się z lokalnym rywalem, MMTS-em Kwidzyn. Obie drużyny od początku skupiły się na obronie, co bardzo dobrze wychodziło gdańszczanom, którzy jeszcze w 8. minucie prowadzili 2:0.

Kwidzynianie nie wybrali się jednak nad polskie morze na wycieczkę tylko walczyli zawzięcie o ligowe punkty. W 12. minucie wyszli na pierwsze i ostatnie w pierwszej połowie prowadzenie. Później to TORUS Wybrzeże ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców miało minimalną przewagę, która jednak cały czas oscylowała najwyżej w granicach 1-2 bramek. Jeszcze na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej połowy był remis 11:11, dwie bramki z rzędu rzucili jednak gdańszczanie. Najpierw Mateusz Jachlewski, a w ostatnich sekundach tej części spotkania Jakub Będzikowski zdobyli bramki na wagę prowadzenia 13:11.

Od początku drugiej połowy spotkania TORUS Wybrzeże wyszło na trzybramkowe prowadzenie, jednak w MMTS-ie Kwidzyn skuteczny był przede wszystkim Michał Potoczny, a dużo problemów gdańszczanom sprawił Alan Guziewicz. W 49. minucie, gdy do kwidzyńskiej bramki trafił Veljko Davidović było 22:19 dla gdańszczan.

Od tego czasu gospodarze nie potrafili jednak znaleźć przez długi czas drogi do bramki Bartosza Dudka. Goście natomiast dzięki konsekwentnej grze wyrównali wynik spotkania! Na 95 sekund przed końcem, bramkę na 23:22 z rzutu karnego rzucił Mateusz Jachlewski. Do końca obrona zespołu z Gdańska nie pozwoliła rywalowi wyrównać i trzy punkty zostały nad morzem.

TORUS Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 23:22 (13:11)

TORUS Wybrzeże: Poźniak, Wałach – Jachlewski 8, Będzikowski 4, Kosmala 3, Tomczak 2, Papina 2, Davidović 2, Pieczonka 1, Zmavc 1, Milicević, Stępień, Powarzyński.