Piłka ręczna

Dobrze, ale bez punktów

0 2

Fajna, mocna gra w obronie przy wsparciu bramkarzy. Dużo walki i zaangażowania, jednak z Opola wyjeżdżamy bez punktów. Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, bo było to naprawdę wyrównane spotkanie.

Niestety mamy trochę pecha… Już do Opola jechaliśmy tylko z czterema zdrowymi rozgrywającymi, młodym i niedoświadczonym w Superlidze na prawym skrzydle Skawińskim i kilkoma zawodnikami narzekającymi na mniejsze czy większe urazy. Fakt, że zaczęliśmy mecz od 2:0, ale z każdą minutą nasza gra wyglądała lepiej. Mocno w obronie, bardzo przyzwoicie w ataku… jednym słowem nie odpuszczaliśmy. Kto wie, czy o losach spotkania nie zadecydował wypadek z 15. minuty spotkania. Był remis, kiedy strasznie pechowo zderzyli się wybiegający do wysokiej piłki w kontrze Gwardii Stachera i biegnący za piłką Zdobylak. Cała sytuacja wyglądała naprawdę groźnie. Stegu Arena wypełniła się ciszą. Do naszych chłopaków, oprócz Michała Wolnego – fizjoterapeuty, wbiegli na boisko także ratownicy medyczni. Co prawda zabiegi medyczne nie były potrzebne, ale Rafał i Marcel zeszli z boiska wspierani przez kolegów. Resztę spotkania obejrzeli z ławki.

Do przerwy gospodarze wypracowali 2. bramkową przewagę, ale mimo wszystko wynik był otwarty, bo Chrobry walczył.

W drugiej połowie tak naprawdę zabrakło dwóch rzeczy – zmienników i skuteczności. W 45. minucie meczu na boisko wszedł Babicz, choć jego kostka po meczu z Górnikiem nie była wyleczona. Była walka w obronie, kilka świetnych interwencji Kapeli, ale przydałoby się więcej zdobytych bramek.
Z Opola wyjeżdżamy bez punktów, jeszcze bardziej poobijani, ale świadomi, że każdy kolejny mecz w naszym wykonaniu będzie lepszy i jeszcze mocniej powalczymy o punkty.

Czekamy na powrót Sadowskiego, który już lada chwila. Trzymamy kciuki za szybką rehabilitację Warmijaka. Liczymy, że dzisiejsze zderzenie Stachery ze Zdobylakiem skończy się na chwilowych urazach, a pozostali zawodnicy szybko wrócą do zdrowia! Bądźcie z nami!

KPR Gwardia Opole – KS SPR Chrobry Głogów 27:23 (12:10)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak, Siwak 2, Zarzycki 5, Mokrzki 3, Zieniewicz 1, Jankowski 6, Mauer 5, Milewski 1, Morawski 1, Działkiewicz 3, SkraburskiChrobry: Stachera, Kapela 1 – Skawiński, Zdobylak 3, Klinger 2, Babicz 2, Przysiek, Tylutki, Orpik 2, Jamioł 5, Krzysztofik 1, Bekisz 2, Makowiejew 5