0 12

9 sierpnia / piątek

KS SPR CHROBRY GŁOGÓW – POGOŃ SZCZECIN 22:35 (12:19)
Najwięcej bramek dla swoich zespołów: CHR – Zdobylak 6, Krzysztofik 4, Wawzryniak 3 / POG – Horiha 8, Biernacki 6, Gawryś 4
Słaby występ Chrobrego w pierwszym meczu Memoriału. W pierwszej części spotkania mieliśmy problemy ze skutecznością, zdecydowanym wykańczaniem akcji rzutowych, ale zabrakło też sporo szczęścia. Pogoń bez zmrużenia oka wykorzystała problemy Chrobrego i szybko wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania, wygrywając zdecydowanie i wysoko.

HBC Jicin – MMTS Kwidzyn 23:32 (15:13)
Najwięcej bramek dla swoich zespołów: HBC – Hlava 6, Kovarik i Skalda po 3 / MMTS – Kryński i Kutyła po 5, Przytuła 4
Ten mecz miał dwa oblicza… pierwsza połowa to bardzo dobra, przede wszystkim  w obronie gra zespołu z Jicina. MMTS miał sporo problemów pod czeską bramką. W drugiej połowie rolę się odwróciły. Czesi bardzi rzadko trafiali do bramki kwidzynian, za to zespół Dymytro Zynchuka świetnie grał w ofensywie. Wysokie i zasłużone zwycięstwo MMTS.

KS AZOTY PUŁAWY – ZTR ZAPOROŻE 25:24 (9:10)
Najwięcej bramek dla swoich zespołów: AZO – Łangowski 6, Szyba 4, Rogulski i Jarosiewicz po 3 / ZTR – Tilte  i Ilchenko po 5

Mecz otwierający 25. Memoriał okazał się niezwykle zaciętym pojedynkiem. W pierwszej jego części bramki padały rzadko, ale  też oba zespoły miały trochę problemów ze skutecznością. W drugiej odsłonie emocje rosły z minuty na minutę. ZTR objęło prowadzenie i utrzymywało przez kilka minut 1-2 bramkową przewagę. Ostatecznie Azoty rozstrzygnęły wynik na swoją korzyść na nieco ponad minutę do końcowej syreny. Trafił Łangowski, a ZTR nie zdołał już, mimo dwóch okazji, doprowadzić do remisu.