Wokół meczu: Lech – Motor 1:2

0 13

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

POGORSZONY BILANS

Dnia 5 października 2024 roku Lech Poznań spotkał się z Motorem Lublin po raz pierwszy od 29 kwietnia 1992, a u siebie od 31 sierpnia 1991 roku. Bilans został pogorszony.

W Ekstraklasie: 10-6-3, 30:12 (19 meczów)
W Ekstraklasie (u siebie): 7-2-1, 20:4 (10 meczów)
W Ekstraklasie (na wyjeździe): 3-4-2, 10:8 (9 meczów)
Bilans ogólny: 12-7-6, 37:18 (25 meczów)

PRZEGRANA PO WIELU, WIELU LATACH

Wliczając mecze domowe i wyjazdowe Lech przerwał z tym rywalem passę 6 kolejnych gier bez porażki. Wcześniej ostatni raz przegraliśmy z Motorem dnia 22 kwietnia 1987 roku (0:2 w Lublinie), a u siebie tylko raz w II-lidze (obecnej I-lidze) – sezon 1965/1966.

MOTOR TRIUMFOWAŁ W POZNANIU

Lech wygrał wcześniejsze 3 ligowe mecze z Motorem w Poznaniu – 4:0, 4:0 i 1:0. Zawsze zwyciężał bez straty gola, dzisiaj poległ 1:2, choć prowadził 1:0. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie.

1968/1969, Lech Poznań – Motor Lublin 4:0 (I-liga)
1971/1972, Lech Poznań – Motor Lublin 1:0 (I-liga)

BENIAMINEK ZBYT MOCNY

Lech Poznań od sezonu 2002/2003 rozegrał z beniaminkami łącznie 117 oficjalnych meczów wliczając do tego spotkania pucharowe. Niebiesko-biali zanotowali w nich bardzo korzystny bilans 68-27-22, gole: 236:108. Dzisiaj bilans został pogorszony.

KONIEC SERII

Lech Poznań przerwał dziś passę 8 gier bez porażki i 6 wygranych z rzędu. Tydzień temu padła passa bez straty gola.

LECH LIDEREM TABELI

Lech Poznań jest liderem już po 6 kolejce z rzędu, jednak ma już tylko 2 punkty przewagi nad wiceliderem. Słabo.

KOLEJNE LICZBY

Dzisiaj przełamał się Mikael Ishak, który zdobył 6 gola (pierwsza bramka od 30 sierpnia, u siebie od 3 sierpnia). Trzecią asystę zanotował Afonso Sousa.

BEZ KARTEK

Dzisiaj nikt nie został napomniany żółtą kartkę, za 2 tygodnie do składu wróci Antonio Milić.

KOLEJNA PRZERWA NA KADRĘ

Przed nami teraz druga tej jesieni październikowa przerwa na kadrę. Lech rozegra w październiku jeszcze tylko 2 mecze, a u siebie do końca jesieni zaledwie 3 spotkania.

19.10, Cracovia – Lech (20:15)
26.10, Lech – Radomiak (20:15)
02.11, Puszcza – Lech (20:15)

JEST TYLKO CIUT LEPIEJ

Lech Poznań po 11 kolejkach ma tylko 2 punkty więcej od tego z zeszłego sezonu. Tamten uczestniczył nadal w Pucharze Polski.

POGORSZONY BILANS SEZONU

Bilans Lecha Poznań na starcie sezonu 2024/2025 wygląda już gorzej. To trzecia porażka, pierwsza u siebie od maja.

DOM: 5-0-1, 14:3
WYJAZD: 3-1-2, 7:5 (0-0-1, 0:1 w PP)
OGÓŁEM: 8-1-3, 21:8

* – Ekstraklasa i Puchar Polski

1:0 NIE DAŁO WYGRANEJ

Wliczając mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza prowadziła dziś 1:0 w 228 meczu. Nie wygrała dopiero 38 raz, 16 raz Kolejorz przegrał.

Lech przy wyniku 1:0
190-22-16

Lech przy wyniku 0:1
16-41-102

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2024/2025)