Betclic 2. Liga: Rekord – ŁKS II 2:4

0 1

Nasi „rezerwiści” odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie! W 7. kolejce Betclic 2. Ligi piłkarze ŁKS II Łódź pokonali na wyjeździe 4:2 Rekord Bielsko-Biała. Gole dla łodzian zdobyli Krzysztof Fałowski, Yuya Kamon, Oliwier Sławiński i Aleksander Ślęzak.

Przed niedzielnym meczem drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego z beniaminkiem Betclic 2. Ligi, trener Konrad Gieraga powiedział, że nasz rywal uczy się tej ligi, a my… uczymy się na naszych błędach. Szkoleniowiec nie rzucał słów na wiatr, wspomniana nauka najwyraźniej nie poszła w las, łodzianie wyciągnęli wnioski z poprzednich spotkań i co najważniejsze zdobyli cenny komplet punktów, wygrywając w Bielsku-Białej efektownie i zasłużenie.

Cyfrasport

Już przed przerwą „rezerwiści” wypracowali sobie skromną przewagę, którą udokumentowali w 28. minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego największym sprytem w szesnastce gospodarzy wykazał się Krzysztof Fałowski i właśnie po strzale obrońcy, który w ubiegłym tygodniu wraz zresztą m.in. z Oliwierem Sławińskim trenował z pierwszoligowym zespołem, ŁKS objął prowadzenie.

Jeszcze lepiej było po przerwie, bo łodzianie nie zamierzali zadawalać się jednobramkowym prowadzeniem i już chwilę po wznowieniu gry wprowadzony na boisko Yuya Kamon znalazł sposób na defensywę i bramkarza beniaminka. W tym fragmencie spotkania podopieczni trenera Konrada Geregi górowali na rywalem, czego dowodem dwa kolejne gole. Na listę strzelców wpisali się Oliwer Sławiński (52. minuta) oraz Aleksander Ślęzak (ten ostatni wykorzystał rzut karny po godzinie gry, podyktowany przez arbitra za faul na zdobywcy trzeciej bramki).

Cyfrasport

Miejscowi zdołali co prawda zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą trafień Michała Śliwki i Daniela Świderskiego (to drugie też z jedenastu metrów), lecz na więcej nie było ich w niedzielę stać. Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali w Rekordem Bielsko-Biała 4:2, drugi raz w tym sezonie zdobywając komplet punktów. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla z Resovią.

7. kolejka Betclic 2. Ligi | Rekord Bielsko-Biała – ŁKS II 2:4 (0:1)

• Bramki: 0:1 Krzysztof Fałowski (28), 0:2 Yuya Kamon (48), 0:3 Oliwier Sławiński (52), 0:4 Aleksander Ślęzak (60 – kar.), 1:4 Michał Śliwka (65), 2:4 Daniel Świderski (80 – kar.)
  • Żółte kartki dla zawodników ŁKS-u: Iwańczyk, Rozwandowicz, Coulibaly
  • Sędzia: Sebastian Godek (Górno)

Składy:

• Rekord: Paweł Florek – Tomasz Walaszek, Mateusz Pańkowski, Konrad Kareta, Kacper Kasprzak, Piotr Wyroba (86, Jakub Kempny), Tomasz Nowak (29, Jakub Ryś), Mateusz Klichowicz (56, Michał Śliwka), Jan Ciućka, Hubert Żyrek (56, Zbigniew Wojciechowski), Daniel Świderski. Trener: Dariusz Klacza.
  • ŁKS II: Hubert Idasiak – Jakub Pawlak, Krzysztof Fałowski, Aleksander Ślęzak, Marcel Wszołek (68, Mateusz Książek), Mikołaj Lipień (68, Lamine Coulibaly), Aleksander Iwańczyk (46, Yuya Kamon), Maksymilian Rozwandowicz, Jorge Alastuey, Kelechukwu Ibe-Torti (76, Franciszek Saganowski), Oliwier Sławiński (80, Mateusz Wzięch). Trener: Konrad Gerega.

Artykuł Betclic 2. Liga: Rekord – ŁKS II 2:4 pochodzi z serwisu ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.