Oko na grę: Antoni Kozubal

0 7

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie, w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Antoni Kozubal to w tym sezonie podstawowy piłkarz Lecha Poznań. Wychowanek Kolejorza staje się coraz ważniejszym ogniwem drużyny, więc przyszła pora, żeby 20-latek pierwszy raz w tych rozgrywkach znalazł się pod obserwacją w ramach cyklu „Oko na grę”.

OPIS GRY:

Antoni Kozubal w każdym kolejnym meczu daje w środku pola dużo jakości szukając okazji do oddawania strzałów z dystansu i prostopadłych podań. W Mielcu już w pierwszych minutach spotkania oddał uderzenie z gorszej lewej nogi, które zostało zablokowane. W kolejnych minutach umiejętnie utrzymywał się przy piłce, nie popełniał rażących strat, starał się znaleźć wolne przestrzenie, by zagrać prostopadle m.in. do Mikaela Ishaka. 20-latek dobrze współpracował z aktywnym Radosławem Murawski, Afonso Sousą, a także z Dino Hoticiem schodzącym regularnie do środka pola.

Obserwowany zawodnik brał udział w akcji, po której sędzia podyktował rzut wolny wykorzystany w 32 minucie przez Dino Hoticia. Pięć minut później znalazł się na linii długiego zagrania wykonanego przez obrońcę rywala, który zgubił się pod pressingiem Lecha Poznań. Piłka po wybiciu stopera Stali trafił na głowę Antoniego Kozubala, który podjął błyskawiczną decyzję o zagraniu na środek boiska. Tam był Mikael Ishak, inny obrońca źle go pilnował, Szwed go zgubił, znalazł się oko w oko z bramkarzem i z zimną krwią wykorzystał świetną szansę oddając płaski strzał, którego nie zdążył przyblokować trzeci ze środkowych obrońców przeciwnika.

Takiej asysty Antoniego Kozubala nikt się nie spodziewał, zapewne sam piłkarz nie przewidywał, że za chwilę piłka idealnie zostanie zagrana na jego głowę i będzie okazja odbić ją prosto do Mikaela Ishaka. Z niecelnego wybicia piłkarza Stali Mielec i później z główki wychowanka Lecha Poznań wyszła asysta, która dla Kozubala była już drugą w tym sezonie co czyni Antka najlepszym asystentem Kolejorza w sezonie 2024/2025.

Przy stanie 2:0 zespół nastawił się już na kontrolę boiskowych wydarzeń, więcej grał z kontry, na utrzymanie piłki w środku pola, a w tym obserwowany pomocnik czuł się bardzo dobrze. Spokój z jakim gra ten młody zawodnik jest imponujący, jego przegląd pola czy boiskowa inteligencja tak samo. Od lat żaden wychowanek Kolejorza nie miał takiego wejścia do drużyny Lecha Poznań po powrocie z bardzo udanego wypożyczenia do I-ligi, jakie zanotował Antoni Kozubal.

Wczoraj 20-letni prawonożny pomocnik wykonał łącznie 40 podań (32 były celne), oddał 3 strzały (2 celne), zaliczył jeden odbiór, raz przechwycił piłkę, miał 12 strat, raz faulował i sam aż 3 razy był faulowany. Młodzieżowy reprezentant Polski wdał się w jeszcze 2 dryblingi wygrywając 4 pojedynki na 7 stoczonych. W piątek Antoni Kozubal bardzo często cofał się do defensywy, a w ofensywie czasem schodził do lewej strony i m.in. właśnie stamtąd zagrał piłkę głową do Mikaela Ishaka.

Antoni Kozubal przebiegł wczoraj 11,97 km co było trzecim wynikiem w tym meczu i najlepszym w Lechu Poznań. Piłkarz z rocznika 2004 zanotował występ na piątkę, rozegrał kolejny mecz na wysokim poziomie plusując u wszystkich z kibicami na czele, którzy i tak od dawna cenią tego zawodnika szanując go za pracę, jaką wykonuje. Dzięki swojemu charakterowi, zaangażowaniu i wspominanej pracy młody piłkarz jest jednym z liderów Lecha Poznań, lubianym zawodnikiem, fajnym wychowankiem, z którego klub może być dumny. Teraz przed Antonim Kozubalem wyjazd na kadrę U-21 oraz mecz z Bułgarią 10 września. Wracaj szybko, w dobrej formie i przede wszystkim – bez kontuzji.