Piłka nożna

Betclic 2. Liga: ŁKS II – Wisła 0:0

0 33

W 2. kolejce rozgrywek Betclic 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali bezbramkowo z Wisłą Puławy.

W pierwszej połowie piątkowych zawodów graliśmy od pola karnego do pola karnego, chociaż większość akcji zatrzymywała się na szczelnej linii defensywnej a to jednego, a to drugiego zespołu. Nieco częściej przy piłce utrzymywali się łodzianie i to oni mieli jedną, naprawdę dobrą okazję do otwarcia wyniku – w ostatnim kwadransie pierwszej części nieporozumienie w szeregach gości pozwoliło Lamine’owi Coulibaly’emu znaleźć się z futbolówką przed bramką. Skrzydłowy natychmiast zdecydował się na strzał, lecz zabrakło mu precyzji.

W 55. minucie bliski szczęścia był Krzysztof Fałowski. Po dośrodkowaniu Mikołaja Lipienia na pole karne debiutujący w barwach rezerw ŁKS-u defensor strzelił głową i piłka chyba nawet przekroczyła linię bramkową, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, więc skończyło się na strachu przyjezdnych. W odpowiedzi dwukrotnie zagotowało się pod bramką Tomasza Kucharskiego – obok słupka kropnął Kamil Kargulewicz, a chwilę po tym jeden z naszych obrońców zatrzymał futbolówkę tuż przed linią bramkową po strzale głową zawodnika gości z bliskiej odległości.

Łukasz Grochala | Cyfrasport

Najładniejszą akcję meczu łodzianie przeprowadzili w 70. minucie, gdy po przejęciu piłki na środku boiska wymienili dwa błyskawiczne podania, Mikołaj Lipień posłał z prawej strony znakomite płaskie dośrodkowanie na środek szesnastki, skąd tuż obok lewego słupka uderzył Lamine Coulibaly. Nie udało się ani tym razem, ani potem, więc zespoły podzieliły się punktami.

Po dwóch seriach spotkań podopieczni trenera Konrada Geregi mają na koncie cztery punkty. W następnej serii spotkań łodzianie zmierzą się na wyjeździe z Wieczystą Kraków.

2. kolejka Betclic 2. Ligi | ŁKS II Łódź – Wisła Puławy 0:0

• Żółte kartki: Wszołek, Saganowski (ŁKS II) – Wiktoruk, Kargulewicz (Wisła)
  • Sędzia: Szymon Rutkowski (Bydgoszcz)
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Krzysztof Fałowski (58, Yuya Kamon), Aleksander Ślęzak, Mateusz Książek (71, Franciszek Saganowski), Lamine Coulibaly (71, Szymon Frakowski), Maksymilian Rozwandowicz, Jan Kuźma, Ricardo Goncalves, Mikołaj Lipień, Alan Siwek (81, Mateusz Wzięch). Trener: Konrad Gerega.
  • Wisła: Jan Szpaderski – Adam Gałązka, Łukasz Kabaj, Kamil Kumoch, Bartosz Guzdek, Bartosz Wiktoruk, Kamil Kargulewicz, Jakub Zych, Radosław Śledzicki, Kacper Szymanek (85, Franciszek Łuczuk), Kacper Piątek (71, Marcel Zylla). Trener: Maciej Tokarczyk.

Artykuł Betclic 2. Liga: ŁKS II – Wisła 0:0 pochodzi z serwisu ŁKS Łódź - oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.