Pięć szybkich wniosków: Lech – Termalica 5:0

0 4

Pięć szybkich wniosków to cykl opisujący w skrócie dany mecz Lecha Poznań. Jeszcze przed przedstawieniem plusów i minusów danego spotkania, analizy meczu, statystyk pomeczowych, analizy gry danego zawodnika czy wyboru najlepszej akcji w wykonaniu Kolejorza, prezentujemy pięć szybkich pomeczowych wniosków. Kilkadziesiąt minut po każdym meczu na gorąco pięć spostrzeżeń na temat występu drużyny i poszczególnych piłkarzy.

cript async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”>

Wypunktowanie słabych

Mecz z Termaliką od początku wyglądał tak jak powinno wyglądać spotkanie lidera z czerwoną latarnią ligi. Lech narzucił rywalowi swój styl gry, goście poza własną połowę umieli wyjść dopiero po 10 minucie. Przed upływem 20 minut poznaniacy potrafili zdobyć gola na 1:0 psując tym samym koncepcję niecieczanom. Outsider wyszedł na ten mecz w systemie 3-5-2, po stracie bramki zaczął grać nieco bardziej ochoczo w systemie 4-4-2, w którym zapominał o obronie. Termalika chcąc zdobyć w Poznaniu jakieś punkty musiałaby mieć masę farta, być dobrze ustawiona taktycznie i nie popełniać prostych, indywidualnych błędów w defensywie. Tymczasem rywal grał jak zespół juniorów, Lech w wyrachowany sposób wypunktował tego przeciwnika, choć w pierwszych 45 minutach obie drużyny oddały na bramkę po tyle samo strzałów (po 7 uderzeń). Różnica była w celności – 5 do 1.

null

Pełna kontrola

Przy stanie 3:0 było już pozamiatane. W drugiej połowie Lech miał prawo nieco bardziej się cofnąć, grać z kontry i czekać na koniec meczu. Po spotkaniu trener Maciej Skorża chwalił swoją drużynę za reakcję, jego zespół o dziwo nie cofnął się, tylko nadal dążył do zdobywania goli. Lech nie forsował tempa, starał się tylko wykorzystywać błędy Termaliki i jej niechlujną grę w środku pola, w środkowej strefie było mnóstwo miejsca co nasza drużyna z łatwością umiała wykorzystywać. Poznaniacy po zmianie stron oddali aż 11 strzałów w tym 6 celnych, beniaminka było stać na oddanie tylko 1 uderzenia, z którym lechici i tak łatwo sobie poradzili. Przy prowadzeniu 3:0 do przerwy ciężko było oczekiwać fajerwerków w drugiej połowie, sędzia nawet nic nie doliczył do tego spotkania kończąc mecz równo w 90 minucie. Lech łatwo rozbił źle ustawionego taktycznie rywala, który nie dorósł do takich starć, jak w sobotę będąc tłem dla dużo lepszego piłkarsko Kolejorza.

null

Ten rywal nam pasuje, Bułgarska tak samo

Lech Poznań chcąc być Mistrzem Polski musi wygrywać z takimi rywalami, jak Termalica Nieciecza i to jeszcze u siebie. Wczoraj nikt nie oczekiwał od Kolejorza tak wysokiego zwycięstwa, każdy kibic oczekiwał po prostu wygranej, która pozwalałaby prowadzić po 19 kolejce z rzędu. Triumf aż 5:0 to taki mały bonus oraz nagroda dla tych wszystkich, którzy w chłodny sobotni wieczór przybyli na stadion. Było to 6 zwycięstwo z rzędu nad Termaliką i 4 w Poznaniu w historii. Bilans twierdzy Bułgarska po wczorajszym meczu wygląda jeszcze bardziej okazale, spośród 45 wywalczonych punktów aż 29 oczek zdobyliśmy tu w Poznaniu, gdzie Lech ma już serię 7 kolejnych zwycięstw. To robi wrażenie i musi robić wrażenie także nad rywalach takich jak Pogoń czy Raków.

null

Nie było widać osłabień

W sobotę z powodu pozytywnego testu na koronawirusa nie mogli zagrać Alan Czerwiński, Radosław Murawski a przede wszystkim Joao Amaral, któremu na szczęście nic nie jest. Przed przerwą boisko z powodu bólu łydki opuścił Mikael Ishak, ale jego zmiana była profilaktyczna. Przed Lechem wiele ważnych meczów, dlatego sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować i zapobiegawczo zdjął Szweda z murawy. Mimo braku Amarala oraz Ishaka w drugiej połowie nie było wczoraj widać tych wszystkich osłabień w Lechu, Portugalczyka świetnie zastąpił Dani Ramirez, inny ofensywny zawodnik Dawid Kownacki zagrał dużo lepiej niż w Krakowie. W sobotni wieczór bez trudu dało się dostrzec moc w zespole Lecha, który pokazał dużo pozytywnej pewności siebie. Do meczu w Gdańsku został ponad tydzień, dlatego są spore szanse na dużo lepszą sytuację kadrową niż wczoraj.

null

Krok po kroku

Zwycięstwo z Termaliką 5:0 przeszło już do historii, na papierze był to najłatwiejszy rywal być może nawet tej wiosny, teraz będzie już tylko trudniej. Przed nami 3 kolejne wyjazdy do Gdańska, Szczecina i Zabrza, zespół Lecha jest w gazie, z łatwością zdobywa gole co nie oznacza, że nie ma nad czym pracować. W defensywie znów popełniliśmy parę błędów, mimo wygrania 5:0 outsider ligi stworzył w Poznaniu kilka groźnych sytuacji mogąc pokusić się o strzelenie gola. W defensywie popełniamy jeszcze błędy, które widoczne są gołym okiem, Lech potrzebuje jeszcze większej koncentracji, jeszcze większej kontroli nad boiskowymi poczynaniami przeciwnika. Na szczęście drużyna ma czas na spokojną pracę, nieobecni dziś zawodnicy powinni szybko wrócić do zajęć, według Macieja Skorży czas będzie pracował na naszą korzyść.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

The post Pięć szybkich wniosków: Lech – Termalica 5:0 first appeared on KKSLECH.com - KKS Lech Poznań - Serwis nieoficjalny.