Niełatwa wygrana z Watford

0 4

Zgodnie z zapowiedziami Chelsea przeszła mocny test na Vicarage Road z Watfordem. Ostatecznie po golach Mounta i Ziyecha wygraliśmy 2:1 i mamy 3 punkty, jednak gospodarze nie pozwolili na to, aby dla londyńczyków mecz był spacerkiem.

Pocztątek pierwszej połowy zdominowało zawieszenie rywalizacji z powodu ataku serca jednego z widzów, o czym pisaliśmy w osobnym newsie. Po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli goście, którzy "rozklepali" defensywę rywali. Asystę zaliczył Kai Havertz a na listę strzelców wpisał się Mason Mount.

Chelsea nie zdołała dowieźć przewagi do przerwy. W 43. minucie piłkę stracił w środkowej strefie boiska Ruben Loftus-Cheek, przejął ją Moussa Sissoko który zagrał do Emmanuela Dennisa. Nigeryjczyk skorzystał z rykoszetu od nogi Antonio Ruedigera i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

Na zwycięską bramkę przesądzającą o losach spotkania trzeba było poczekać aż do 72. minuty. Kapitalną akcję The Blues po podaniu Mounta wykończył rezerwowy Hakim Ziyech.