Przeklęte powroty do gry

0 15

Dokładnie za tydzień Lech Poznań powalczy o przełamanie w Warszawie oraz o zakończenie złej passy po obozach reprezentacji narodowych. Kolejorz nie wygrał po kadrze od prawie 2 lat. Na wyjeździe po październikowej przerwie na kadrę jeszcze dłużej – od 2013 roku.

Porażka 17 października

Mecz z Legią w Warszawie zaplanowano na 17 października, w 2020 roku właśnie tego dnia zaraz po październikowej przerwie na kadrę Kolejorz uległ na wyjeździe Jagiellonii Białystok wynikiem 1:2. Wcześniej w 2019 roku po październikowej przerwie na obozy reprezentacji Lech mimo prowadzenia w Warszawie 1:0 przegrał z Legią 1:2. Dla poznaniaków była to pierwsza porażka po październikowej przerwie na kadrę od 2010 roku. Wtedy Lech robiący furorę w Lidze Europy poległ w Poznaniu z Zagłębiem Lubin 0:1 pogrążając się w ekstraklasowym kryzysie.

Różna historia ostatnich rywalizacji

Mecze Lecha po październikowych przerwach na kadrę miały różne historie. W 2011 roku po zwycięstwie nad Koroną w Poznaniu 1:0 zespół Kolejorza prowadzony przez Jose Bakero został liderem Ekstraklasy, za to w 2014 roku Lech szkolony już przez Macieja Skorżę prowadził w Kielcach 2 razy a jednak tylko zremisował 2:2. Jesienią 6 lat temu na ławce trenerskiej debiutował Jan Urban. Lech przegrywał u siebie z Ruchem 0:2, ale zdołał zremisować 2:2. Z kolei przed 5 laty przy Bułgarskiej odsłaniano lokomotywę. Lech nie sprawił wtedy kibicom dodatkowej niespodzianki zaledwie remisując wówczas z Wisłą 2:2.

8 lat bez wyjazdowego zwycięstwa

Lech Poznań od 2009 roku po październikowej przerwie na kadrę zaliczył bilans 5-4-3. Kolejorz ostatni raz po drugiej jesiennej przerwie na obozy reprezentacji narodowych zwyciężył przed 3 laty ogrywając u siebie Koronę Kielce rezultatem 2:1. Za to na wyjeździe po raz ostatni wygrał w 2013 roku rozbijając w Gdańsku miejscową Lechię 4:1. Kolejorz ostatni raz nie strzelił gola po październikowej przerwie na kadrę w 2010 roku.

Ile to jeszcze potrwa?

Lech Poznań ostatnie zwycięstwo po przerwie na kadrę odniósł w listopadzie 2019 roku. Wtedy Kolejorz prowadzony przez Dariusza Żurawia pokonał przy Bułgarskiej ekipę Piasta Gliwice 3:0. Natomiast ostatnie wyjazdowe zwycięstwo po przerwie na obozy reprezentacji narodowych zaliczył wiosną 2018 roku w Krakowie. Wówczas po marcowej przerwie Lech przegrywając z Wisłą 0:1 ostatecznie triumfował 3:1. Niebiesko-białych prowadził wtedy Nenad Bjelica.

Czekamy na 23 zwycięstwo

Lech Poznań od 2009 roku triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 22 spotkaniach. 14 meczów zremisował i 14 razy schodził z boiska pokonany. Po ostatniej, wrześniowej przerwie na kadrę Kolejorz przegrywając w Częstochowie z Rakowem 0:2 umiał zremisować 2:2.