Piłka nożna

Dwa gole Havertza, 3 punkty z Fulham

0 2

Dwie bramki Kaia Havertza i kolejne czyste konto - Chelsea wygrywa dziś z Fulham dorzucając do swojego garnuszka kolejne, jakże potrzebne 3 punkty. Rywal okazał się mocny zwłaszcza w pierwszej połowie meczu, druga przebiegła pod kontrolą The Blues którzy prowadząc włączyli tryb ekonomiczny mając w głowie zbliżający się rewanż z Realem.

Pierwsze kilka minut należało do zawodników Fulham, którzy pokazali się z dobrej strony i mogli nawet objąć prowadzenie, czujność zachował Edouard Mendy.

W dziesiątej minucie Chelsea strzeliła gola na 1:0. Thiago Silva z pobliża własnego pola karnego wykonał idealnie wymierzone podanie w kierunku Mason Mounta, który odegrał do Kaia Havertza. Niemiec nie miał problemu ze skutecznym wykończeniem i przymierzył w prawy róg bramki.

Osiem minut później Havertz ponownie wpisał się na listę strzelców, ale tym razem arbiter zasygnalizował spalonego.

Przed przerwą mieliśmy jeszcze dwa momenty warte uwagi. Pierwszy to uderzenie Hakima Ziyecha i świetna interwencja goalkeepera gości, którzy chwilę przed zejściem do szatni mogli mieć powody do radości.
Kapitalną okazję zmarnował również Ola Aina: próbę Anglika zatrzymał Mendy.

W drugiej połowie działo się mniej, chociaż początek zwiastował coś innego. Cztery minuty po wznowieniu gry na tablicy wskazującej wynik widniał rezultat 2:0. To zasługa dwójkowej akcji Werner – Havertz. Pierwszy asystował, a drugi wykończył pewnie i miał już dublet.

W dalszej części spotkania Fulham utrzymywało się dłużej przy piłce, ale nie wynikały z tego korzyści w postaci kreowania okazji bramkowych. Tych więcej miała Chelsea, która nie podwyższyła jednak prowadzenia i finalnie triumfowała 2:0.