Kajakarstwo

PŚ w kajakarstwie. Zwycięstwo Koliadycha. Sześć osad na podium pierwszego dnia finałów w Szeged

0 75

Kanadyjkarz Oleksii Koliadych zwyciężył w jedynce na 200 m w zawodach Pucharu Świata w węgierskim Szegedzie. Na drugim stopniu podium stanęli Dominika Putto, Sławomir Witczak oraz mikst kanadyjkowy Aleksander Kitewski, Sylwia Szczerbińska. Wcześnie tego samego dnia inne dwie polskie osady również stanęły na podium. Polki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zajęły drugie miejsce w finale K4 500 m w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Trzecia w jedynce na 1000 m była Justyna Iskrzycka.