Oko na grę: Dani Ramirez

0 16

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Dani Ramirez nie ma sobie równych na pozycji ofensywnego pomocnika. Kolejny występ Hiszpana na „10” był dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

Dani Ramirez od początku meczu był aktywny podobnie jak wielu innych zawodników nie tylko odpowiadających za ofensywę. Hiszpanowi brakowało wyczucia kiedy oddać strzał oraz do kogo zagrać piłkę. Już w 14 minucie nasz pomocnik mając piłkę na lepszej lewej nodze zwlekał z uderzeniem co skończyło się stratą piłki. W kolejnych minutach lewonożny pomocnik niestety nie błyszczał na tle Lechii, nie był tak efektowny jak w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami nadając się w pewnym okresie meczu do zmiany. Tym razem Dariusz Żuraw nie zdecydował się na ściągnięcie Daniego Ramireza, który odpłacił się golem na 1:1. W 58 minucie strzał Hiszpana był jeszcze niecelny, 7 później po bardzo dobrym uderzeniu z daleka piłka wpadła tuż przy lewym słupku bramki Zlatana Alomerovicia.

Trafienie na 1:1 mocno zamazało mało efektowną grę Ramireza, który po zdobyciu bramki niestety nie grał lepiej. W 78 minucie zepsuł kontrę wykonując aż 2 złe podania. Najpierw w odpowiedniej chwili nie zagrał prostopadle. Po chwili Lech odzyskał piłkę, ale znów zmarnował okazję za sprawą kolejnego złego podania Hiszpana. W dogrywce meczu poza jednym podaniem w 95 minucie, które i tak zostało przecięte obserwowany wczoraj pomocnik nic nie pokazał. Zgasł nam na boisku, kolejny raz w meczu z mocniejszym rywalem 28-latek zagrał słabiej, to spotkanie go przerosło a na deser zmarnował jeszcze rzut karny. Złe uderzenie Ramireza z 11 metrów było podsumowaniem jego niezbyt udanego występu. Był to już kolejny mecz z rywalem z czołówki w którym Hiszpan nie błyszczał aż tak bardzo, jak na tle np. Górnika, Korony czy Stali Mielec.