28. kolejka PKO Ekstraklasy – za nami 4 mecze

0 7

W piątek, 5 czerwca meczem na stadionie Korony w Kielcach została zainaugurowana 28. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020. W tej serii spotkań do wielu przetasowań może dojść w górnej połówce ligowej tabeli. Wynik każdego meczu ma szansę mocno namieszać, bardzo ciekawie zapowiada się m.in. sobotni pojedynek Pogoni z Cracovią.

W piątek, 5 czerwca o 18:00 na start 28. kolejki Ekstraklasy kielecka Korona, która była już blisko wydostania się ze strefy spadkowej przegrała u siebie z wiceliderem Piastem Gliwice 1:2. „Koroniarze” prowadzili 1:0, później z boiska za 2 żółte kartki musiał zejść Jakub Żubrowski, po przerwie Mistrz Polski zdobył 2 gole i wygrał. W drugim piątkowym meczu Górnik Zabrze spotkał się z Lechią Gdańsk. Mimo prowadzenia gospodarzy 2:0 górnicy zaledwie zremisowali 2:2. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpi w sobotę oraz w niedzielę.

Na początek sobotnich zmagań Jagiellonia Białystok przegrywała z Wisłą Płock już 0:2, ale grając do końca urwała 1 oczko już w doliczonym czasie gry. Następnie Zagłębie Lubin podejmowała przed własną publicznością Lecha Poznań celującego w pierwszą czwórkę po sezonie zasadniczym. „Miedziowi” do przerwy prowadzili 3:1, po przerwie opadli z sił co wykorzystał Kolejorz strzelając 2 gole i zdobywając 1 punkt. Na koniec dnia dojdzie do bezpośredniej konfrontacji ekip będących w kryzysie. W sobotę o 20:00 szczecińska Pogoń zmierzy się z mającą serię 5 porażek Cracovią Kraków.

Wiele emocji powinno być także w niedzielę. Wówczas już o godzinie 12:30 zespół Rakowa Częstochowa w Bełchatowie spotka się z będącym w fatalnej sytuacji ŁKS-em Łódź, który zamyka ligową tabelę. Później Arka Gdynia, której sytuacja też nie jest wesoła zechce urwać jakieś punkty będącemu na razie na pudle Śląskowi Wrocław. Zmagania 28. kolejki zakończy klasyk polskiej ligi Wisła Kraków – Legia Warszawa.