Fatalny wynik, fatalna obrona!

0 5

W wyjazdowym meczu z Evertonem Chelsea przegrała 3:1 i pokazała zupełną bezradność w linii obrony. To kolejny kiepski mecz w wykonaniu The Blues w ostatnim czasie, wiadać konieczność zmian, potrzebę powrotu Rudigera a być może także nowych zakupów.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Sidibe z prawej strony, do piłki w polu karnym dopadł Richarlison i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi Chelsea.

Cztery minuty po przerwie Everton podwyższył na 2:0. Fatalny błąd w defensywie Chelsea wykorzystał Dominic Calvert-Lewin, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kepą i pewnie trafił do siatki.

W 52. minucie Chelsea zdobyła kontaktowego gola. Nadzieję gościom na korzystny wynik przywrócił Mateo Kovacić, który pokonał bramkarza Evertonu strzałem sprzed pola karnego.

Gościom nie udało się jednak pójść za ciosem. Tymczasem w 84. minucie Everton zdobył trzeciego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Calvert-Lewin, który wykorzystał dogranie Daviesa.

Everton FC – Chelsea FC 3:1 (1:0)
1:0 Richarlison 5'
2:0 Calvert-Lewin 49'
2:1 Kovacić 52'
3:1 Calvert-Lewin 84'