Nie w ten sposób

0 4

O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 początek meczu 4. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020 pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Śląsk Wrocław. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przedmeczowy raport NA ŻYWO:

Aby widzieć wprowadzane przez nas zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

18:58 – Dzień dobry z Bułgarskiej! na 2 w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Dziś na trybunach będzie ogień i to po wielu, wielu miesiącach przerwy. Oby jeszcze tylko 3 punkty + lider został w Poznaniu.

19:02 – Jak widzicie na zdjęciu powyżej murawa prezentuje się bardzo dobrze. Śląsk właśnie. przyjechał na stadion.

19:03 – Otwarto bramki. Na stadionie są już pierwsi kibice.

19:03 – Na stadion dotarli lechici.

19:08 – Warto przypomnieć, że Lech wygrał 3 ostatnie mecze ze Śląskiem, 3 ostatnie u siebie i w zeszłym sezonie w starciu z tym rywalem nie stracił nawet gola. Oby te passy były dziś podtrzymane.

19:19 – Poniżej i powyżej na grafice skład Lecha. Bez niespodzianek, taki jak przewidywany.

19:23 – Poniżej jeszcze skład gości. Tam też bez większych niespodzianek. Golla i Putnocky od początku.

19:35 – Niespełna godzina do meczu. Na razie najwięcej kibiców w Kotle, gdzie będzie dzisiaj oprawa na całą trybunę.

19:39 – Wielu piłkarzy Lecha jeszcze nie grało przed 30 tysiącami ludzi, ale wielu graczy Śląska tak samo. Rok temu Musonda z Gandzasaru grał tutaj na zamkniętym stadionie.

19:40 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:40 – III trybuna będzie dziś wypełniona po brzegi od dołu do góry. Widać to już teraz.

19:50 – Piłkarze Lecha powitani na rozgrzewkę gromkimi brawami.

19:54 – Śląsk również w komplecie na rozgrzewce.

20:11 – W sektorze gości na razie garstka osób.

20:12 – Dolny poziom Kotła prawie zapełniony.

20:16 – Na murawie nagradzane są rezerwy za awans do II-ligi.

20:20 – Spiker czyta składy!

20:23 – Czuć atmosferę na stadionie. Jest moc po tylu chudych miesiącach.

20:25 – Hymn Lecha śpiewają kibice. 5 minut!

20:28 – Gumny odebrał nagrodę za młodzieżowca lipca.

20:31 – Gramy! Dziś w ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany jest Amaral.

Raport NA ŻYWO z wydarzeń na boisku:

1 – 15 minuta

1 min. – Pierwsza akcja Lecha i zablokowany strzał Jóźwiaka! było blisko!
5 min. – Atakował Lech, będzie karny dla Śląska + żółta dla Rogne.
6 min. – 1:0 dla Śląska.
6 min. – Karnego i tej bramki nie byłoby gdyby nie wcześniejsze złe podanie Muhara,
11 min. – Lech próbuje szybko odpowiedzieć i gra bardzo nerwowo z tyłu.
13 min. – Tiba do Jevticia! Szwajcar zamiast strzelał wolał chyba dryblować.
15 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:1! Jevtić trafia po długim rogi!

16 – 30 minuta

16 min. – 1:2. Nie popisał się w drugim kolejnym meczu Van der Hart.
20 min. – Śląsk wykorzystuje mnóstwo miejsca w środku pola. Lechici są bardzo źle ustawieni w defensywie.
28 min. – Kolejny celny strzał Śląska.
28 min. – 1:3. Van der Hart zawala kolejnego gola dostając piłkę za kołnierz.
30 min. – Tiba podał na środek pola karnego, gdzie nikogo nie było.

31 – 45 minuta

34 min. – Lech rzadko atakuje i to jest największy problem.
36 min. – Fatalne uderzenie Jóźwiaka z około 20 metrów.
40 min. – Kontry Śląska nadal są bardzo groźne. Obrona Lecha zachowuje się jak we mgle.
40 min. – Putnocky broni strzał Tiby!
44 min. – Lech przejął inicjatywę.
45 min. – Do przerwy 1:3. Presja zjadła cały zespół bez wyjątku z bramkarzem na czele.

46 – 60 minuta

48 min. – Gytkjaer podał do bramkarza… szkoda. Wcześniej fajne podanie Jevticia i Tiby.
51 min. – Niecelny strzał Picha z powietrza.
57 min. – Lech cały czas próbuje coś zmienić.
60 min. – Stały fragmenty w naszym wykonaniu nie są tak groźne, jak w poprzednich meczach.

61 – 75 minuta

66 min. – Po przerwie mecz jest już słaby.
72 min. – Na boisku niewiele się dzieje. Ciekawiej na trybunach.
75 min. – Dobra interwencja Putnockiego. Jest dziś lepszy od Van der Harta.
76 min. – Tym razem właśnie Holender dobrym wyjściem z bramki zapobiegł utracie gola.

76 – 90 minuta

82 min. – Putnocky świetnie broni strzał Gytkjaera! Z drugiej strony piłka szła w sam środek.
84 min. – Van der Hart broni 2 celne strzały Śląska. Goście są dziś bardzo skuteczni.
90+1 min. – Jóźwiak z paru metrów nie trafił w bramkę.
90+1 min. – Jeszcze 5 minut.
90+4 min. – Putnocky wybronił Śląskowi mecz… uderzał Gytkjaer po ziemi.