Dobra odpowiedź Chelsea i zwycięstwo nad Huddersfield

0

Przemeblowana jedenastka Chelsea sięgnęła w meczu z Huddersfield Town po wygraną 3:z. Niezła gra zespołu, to udana odpowiedź Tha Blues na ostatnią wpadkę, jaką była porażka z ostatnim w tabeli West Ham United, szkoda tylko, że The Blues pozwolili na stratę swojego gola w tuż przed ostatnim gwizdkiem spotkania.

Od początku spotkania inicjatywa należała do podopiecznych Antonio Conte, którym już w pierwszej połowie udało się praktycznie rozstrzygnąć losy rywalizacji. The Blues wyszli na prowadzenie w 23. minucie. Po świetnej zespołowej akcji i podaniu Williana, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tiemoue Bakayoko i pewnym uderzeniem po rykoszecie obrońcy trafił do siatki.

Dwie minuty przed przerwą Chelsea zdobyła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Willian, który uderzeniem głową z czterech metrów wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Marcosa Alonso z lewego skrzydła.

Kilka chwil później trzeciego gola mógł zdobyć jeszcze Pedro, ale przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem.

Tuż po przerwie Chelsea podwyższyła na 3:0. Pedro zrehabilitował się za sytuację z końcówki pierwszej odsłony. Hiszpan po odegraniu piłki przez Williana, nie dał szans Lösslowi potężnym uderzeniem z około czternastu metrów.

W kolejnych minutach goście z Londynu nie forsowali tempa, spokojnie kontrolując wydarzenia na boisku. W doliczonym czasie gry gospodarzom udało się zdobyć honorowego gola. Do bramki strzeżonej przez Courtois trafił Depoitre.

Huddersfield Town – Chelsea FC 1:3 (0:2)
0:1 Bakayoko 23'
0:2 Willian 43'