Koszykówka

GTK Gliwice mistrzem Polski do lat 19 mężczyzn!

0 43

Za nami pierwsze decydujące rozstrzygnięcia w koszykówce 5x5 w młodzieżowych mistrzostwach Polski. W kategorii do lat 19 w sezonie 2023/2024 najlepszy zespołem w Polsce zostało GTK Gliwice, które w rozgrywanym w Gdyni finale pokonało Enea Basket Poznań 88:75. Trzecie miejsce dla zdobywcy Młodzieżowego Pucharu Polski Exact Systems Śląsk Wrocław. MVP turnieju finałowego U19 został Filip Poradzki z GTK Gliwice.

więcej informacji wkrótce

MVP turnieju finałowego U19 mężczyzn
Filip Poradzki (GTK Gliwice)

Pierwsza piątka turnieju finałowego U19 mężczyzn
Iwo Baganc (Enea Basket Poznań), Miłosz Majewski (GTK Gliwice), Jan Nowicki (Enea Basket Poznań), Szymon Nowicki (Exact Systems Śląsk Wrocław), Tymoteusz Sternicki (Energa GAK Gdynia)

W ceremonii zakończenia turnieju finałowego U19 mężczyzn uczestniczyli: Łukasz Zarzycki, członek Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, Marcin Korpolewski, członek Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, Karol Gryko, Dyrektor Wydziału Sportowego Biura PZKosz.