Koszykówka

Polacy z awansem na IO w Paryżu!

0 110

Reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn wywalczyła awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024!

Nasza kadra zajęła trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do IO, który został rozegrany w węgierskim Debreczynie. Podopieczni trenera Piotra Renkiela zdobyli ostatni bilet na tę imprezę. Biało-czerwoni w ćwierćfinale pokonali Austrię i do awansu potrzebowali jeszcze jednego zwycięstwa. W spotkaniu półfinałowym z Litwą przegrali 15:21 i nasi rywale kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Awans Polacy wywalczyli w spotkaniu o trzecie miejsce. Pokonali w nim Mongolię, ale do zwycięstwa potrzebna była dogrywka. Biało-czerwoni przyzwyczaili kibiców, że ich spotkania dostarczają wielu emocji - nie inaczej było i tym razem. Nasi reprezentanci przegrywali 13:17, lecz zdołali wyrównać i doprowadzić do dogrywki. W niej szybko zakończył rywalizację Przemysław Zamojski, który trafił za dwa punkty i wygraliśmy 22:20.

To drugi awans męskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie - przed trzema laty wystąpiliśmy w Tokio. W kwalifikacjach w polskim składzie zagrali: Adrian Bogucki, Filip Matczak, Michał Sokołowski i Przemysław Zamojski.