Vondroušová podávala na vítězství, nakonec padla. Loučí se i Hradecká – Sportsweek.org
Zprávy

Vondroušová podávala na vítězství, nakonec padla. Loučí se i Hradecká

0 6

Jako první se na dvorcích ve Spojených arabských emirátech představil Markéta Vondroušová. Té stála v cestě čínská soupeřka Sie Su-wej. A zápas trval téměř tři hodiny. Nakonec se radovala právě Číňanka.

Ze začátku to tak ale vůbec nevypadalo na dlouhý zápas. Vondroušová hned v úvodu brejkla svou soupeřku a první set zvládla v podstatě bez problémů 6:3. Jenže ve druhém to bylo přesně naopak a rodačka ze Sokolova padla 3:6.

Šlo se tak do rozhodující sady, ve které 21letá česká tenistka vedla 5:3. Následně dokonce podávala na vítězství, ale prohrála tři hry v řadě a Vondroušová alespoň vybojovala tie-break. V něm byla úspěšnější právě Sie Su-wej a zavřela tak Češce brány už v prvním kole.

Nedařilo se ani Lucii Hradecké, která se do hlavní soutěže prokousala po téměř dvou letech. S Martou Kosťukovou z Ukrajiny nezískala ani set. A problém byl především na servisu české hráčky. Ta v první sadě ztratila podání hned třikrát a prohrála 2:6.

Ve druhém sice Hradecká začala lépe a svou soupeřku brejkla, jenže sama následně dvě podání neudržel a prohrála 4:6. Do hry dnes ještě půjde Karolína Plíšková a Karolína Muchová.