Kvitová je ve čtvrtfinále! Číňanku Čangovou smetla bez problémů – Sportsweek.org
Zprávy

Kvitová je ve čtvrtfinále! Číňanku Čangovou smetla bez problémů

0 1

Petra Kvitová šla do zápasu jakožto světová jedenáctka z pozice jasné favoritky, její soupeřce patří až 40. příčka žebříčku WTA. A Kvitová předzápasové prognózy naplňovala hned od prvních okamžiků.

První čtyři gemy patřily Kvitové a úvodní sadu nakonec získala v poměru 6:2. Druhý set byl o trošku komplikovanější, ale česká tenistka překvapení nepřipustila. Za stavu 5:2 sice ztratila své podání, avšak za stavu 5:4 svůj triumf potvrdila čistou hrou, i když radost z vítězství mohla vypuknout naplno až po překontrolování bekhendového úderu, jestli se vešel na lajnu.

Ve čtvrtfinále se Kvitová utká s nenasazenou soupeřkou, vyzve totiž Lauru Siegemundovou, která je až 66. na světě.

Mezi ženami postoupila do čtvrtfinále také Američanka Sofia Keninová, která otočila zápas proti Francouzce Ferrové a vyhrála ve třech setech.

Mužská část French Open zná všechny čtvrtfinalisty. Jako poslední postoupil Španěl Pablo Carreňo Busta, který porazil Němce Daniela Altmaiera a znovu po měsíci ho čeká světová jednička Novak Djokovič.

Devětadvacetiletý Carreňo Busta je možná v životní formě. V září na US Open byl krůček od postupu do finále a nyní vyrovnal i svůj nejlepší výsledek na French Open.

Právě na US Open po kontroverzním momentu přešel v osmifinále i přes Novaka Djokoviče. Tehdy byl Srb byl diskvalifikován, když trefil míčkem rozhodčí. Po měsíci čeká oba borce odveta.

"Od té doby jsem s ním nemluvil, ale myslím, že už ten incident hodil za hlavu. Ještě tu neztratil ani set, bude to hodně těžké,“ sdělil Busta po svém postupu do čtvrtfinále.