Kvitová s Plíškovou svádí další boje, v pondělí rozhodovaly supertiebreaky – Sportsweek.org
Zprávy

Kvitová s Plíškovou svádí další boje, v pondělí rozhodovaly supertiebreaky

0 3

Druhé kolo charitativní tenisové exhibice Tipsport Elite Trophy se odehrává na prostějovské antuce. Pondělní program rozhodovaly ve všech případech supertiebreaky a úspěšnější v nich byl tým Karolíny Plíškové.

První bod vybojovala Karolína Muchová. Ta první sadu s Barborou Strýcovou prohrála 4:6, ale druhý set ve stejném poměru vyhrála a supertiebreakovou bitvu, ovládla díky skvělé koncovce, ve které obrátila stav 5:7 na 10:8 ve svůj prospěch.

V druhém zápase se střetla Markéta Vondroušová za tým Plíškové s Jekatěrinou Alexandrovovou. Češka byla jasnou favoritkou, jelikož na předchozím turnaji Ruska byla viditelně bez formy, jenže Vondroušová roli favoritky nenaplnila.

První set Češka vyhrála 6:4, jenže ten druhý ztratila poměrem 2:6, rozhodoval tedy supertiebreak. Alexandrovová využila hned první mečbol, zkrácený třetí set vyhrála 10:5, a srovnala tím skóre na 1:1.

Poslední pondělní singl odehrály Tereza Martincová proti supertalentu Lindě Fruhvirtové. První jmenovaná jasně ovládla úvodní set 6:1, ale patnáctiletá Fruhvirtová se nevzdala i když druhou sadu začala ztrátou svého servisu a po výsledku 7:5 poslala zápas do supertiebreaku. Ten už favorizovaná Martincová zvládla a vyhrála ho jasně 10:3.

Pondělní program završila čtyřhra Strýcová/Alexandrovová - Kr. Plíšková/Vondroušová. Pár s nejzkušenější deblistkou Strýcovou ovládl první set 6:4, jenže druhý set patřil Plíškové s Vondroušovou, a tak diváci viděli čtvrtý supertiebreak.

Plíšková s Vondroušovou se dostaly do vedení 4:0 a brzy se propracovaly k mečbolům. První tři nevyužily, ale na čtvrtý pokus to již vyšlo. Po výsledku 4:6, 6:3 a 10:8 tak poslaly svůj tým do vedení 3:1.